Łukasz Konstanty
Chloe Chevalier (z lewej) po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów biathlonowego Pucharu Świata. Fot. PAP/EPA/Andrea Solero
Włoszka Dorothea Wierer wygrała sprint rozgrywany podczas biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie. Bardzo dobrze we Włoszech spisała się Kamila Żuk, która zmagania zakończyła na osiemnastej pozycji.

Dla urodzonej w 1990 roku dwukrotnej triumfatorki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata to pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Kamila Żuk na 18. miejscu, pech Joanny Jakieły

Kolejne punkty wywalczyła Kamila Żuk, która znakomicie poradziła sobie na strzelnicy, podobnie jak Wierer nie zanotowała żadnej pomyłki i ostatecznie zakończyła zmagania na 18. miejscu. Wspomniana zawodniczka w sobotę jako jedyna Polka wystartuje w biegu pościgowym.

O prawdziwych pechu może mówić za to Joanna Jakieła. Zawodniczka, która w sezonie 2022-23 kończyła już zawody Pucharu Świata w czołowej czterdziestce, podczas pierwszego okrążenia w Anterselvie upadła na zakręcie, a jakby nieszczęść było mało, wypięła jej się narta i wystąpiła konieczność jej wymiany. Zdekoncentrowana takim obrotem spraw Polka podczas pierwszego strzelania popełniła dwa błędy.

Obydwa wydarzenia spowodowały, że nasza biathlonistka zajęła ostatecznie zaledwie 71. miejsce. Szkoda, tym bardziej, że dziesięć celnych strzałów i brak upadku prawdopodobnie pozwoliłby jej na zajęcie miejsca w czterdziestce, a więc zdobyłaby kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Jakieły, podobnie jak Natalii Sidorowicz (63. pozycja) i Dominiki Bieleckiej (70. lokata) nie zobaczymy w sobotę w biegu pościgowym.

Życiowy wynik Chloe Chevalier

Jakieła nie była jedyną zawodniczką, która podczas czwartkowej rywalizacji zaliczyła upadek na trasie. Pechowo w śniegu wylądowała także Norweżka Ida Lien, która potem podczas wizyty na strzelnicy straciła sporo czasu na wyczyszczenie karabinu ze śniegu. To zdarzenie plus cztery niecelne strzały spowodowały, że biathlonistka zakończyła zmagania na 80. miejscu.

Życiowy wynik osiągnęła z kolei Chloe Chevalier, która straciła do triumfatorki niespełna 3 sekundy i ostatecznie zakończyła zmagania na drugiej pozycji. Dla Francuzki to pierwsze w karierze miejsce na podium Pucharu Świata. Z kolei trzecią lokatę wywalczyła Szwedka Elvira Oeberg, która odrobiła nieco straty w klasyfikacji generalnej do prowadzącej Julii Simon.

W piątek 14.30 w sprincie rywalizować będą panowie. Panie do zmagań powrócą w sobotę - wówczas odbędzie się bieg pościgowy.