Łukasz Konstanty
Cztery niecelne strzały Grzegorza Guzika w piątkowym sprincie spowodowały, że Polaka nie zobaczymy w niedzielnym biegu pościgowym Fot. PAP/EPA/Christian Bruna
Mistrz olimpijski z Pekinu Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał w austriackim Hochfilzen zawody biathlonowego Pucharu Świata w sprincie na 10 km. Najlepszy z Polaków Marcin Zawół zajął 65. miejsce.

Johannes Thingnes Boe wygrał sprint w Hochfilzen

Boe, który strzelał bezbłędnie, triumfował po raz trzeci w sezonie. W poprzednim tygodniu w fińskim Kontiolahti wygrał sprint na 10 km oraz bieg pościgowy na 12,5 km.

Drugi na mecie był Francuz Emilien Jacqelin, który stracił do zwycięzcy aż 43 s. Stawkę zawodników na podium uzupełnił rodak Boe - Sturla Holm Laegreid, który pobiegł wolniej o 46,9 s. Obaj zaliczyli po jednej karnej rundzie.

Broniący Kryształowej Kuli Francuz Quentin Fillon Maillet był siódmy. Na mecie był wolniejszy o ponad minutę (1.09,1).

Polacy nie wystąpią w biegu pościgowym w Hochfilzen

Żadnemu z trójki startujących Polaków nie udało się zakwalifikować do niedzielnego biegu pościgowego. Najmłodszy z ekipy Marcin Zawół był 65. Najbardziej doświadczony Grzegorz Guzik zajął 75. miejsce, notując na strzelnicy aż cztery pudła. Jedną karną rundę mniej zaliczył Andrzej Nędza-Kubiniec, ale również bardzo słabo spisywał się na trasie i ostatecznie zakończył zmagania na 96. pozycji. Rywalizację ukończyło 103 biathlonistów.

- Za szybko strzelałem. To był mój błąd. Czasy Boe wskazują, że gra on w innej lidze. Najlepsi do niego dużo stracili - ocenił po rywalizacji Guzik.

W sobotę kolejne biathlonowe zmagania. O godzinie 11:30 rozpocznie bieg pościgowy kobiet z udziałem Kamili Żuk, z kolei na 13:40 zaplanowano początek rywalizacji sztafetowej (4x7,5 km) mężczyzn.