Puchar Świata w Niżny Tagił - kwalifikacje [WYNIKI ONLINE, PROGRAM - 3.12.2017]

S, AIP
Puchar Świata w Niżny Tagił - skoki narciarskie.
Puchar Świata w Niżny Tagił - skoki narciarskie. Arkadiusz Gola
Rozkręca się sezon w skokach narciarskich. Tym razem czas na Puchar Świata w Niżny Tagił. Przed nami weekend pełen emocji. W piątek i niedzielę odbędą się kwalifikacje do konkursów indywidualnych. U nas wyniki na żywo.

Konkurs indywidualny w fińskim Kuusamo zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Słoweńca Jerneja Damjana, którego zabrakło na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle. 35-latek oddał dwa długie, świetne technicznie skoki i zasłużenie wygrał niedzielne zawody. To jego drugie zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata w karierze. Tuż za Damjanem uplasował się Norweg Johann Andre Forfang, a na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Andreas Wellinger.

Puchar Świata w Niżny Tagił [WYNIKI ONLINE, PROGRAM, TRANSMISJA]

Przed tygodniem to nie był dla Polaków tak udany weekend Pucharu Świata jak przed tygodniem w Wiśle. W Ruce k. Kuusamo w konkursie drużynowym zaliczyliśmy sprzętową wpadkę, w indywidualnym w pierwszej "10" znalazł się tylko Dawid Kubacki, który zajął 8. miejsce.

Niespodzianka w Kuusamo! Jernej Damjan najlepszy w konkursie indywidualnym.

W Rosji jeden z zawodników może zdobyć nawet 200 punktów. Pewne jest więc, że niestartujący Junshiro Kobayashi straci przewodnictwo w Pucharze Świata. Wspominaliśmy już o Stochu, który ma 91 punktów w klasyfikacji przejściowej Pucharu Świata. Jeszcze bliżej Japończyka są Damjan (100), Tande (95) oraz Forfang (93).

Niżny Tagił wraca do kalendarza Pucharu Świata w skokach narciarskich. W ubiegłym roku działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w ostatniej chwili skreślili Niżny Tagił z kalendarza. Tym razem gospodarze spełnili wszystkie wymogi i konkursy powinny się odbyć.