Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radio PiK z Bydgoszczy w stanie likwidacji. Wiadomo, kto jest likwidatorem

Szymon Cieślak
Szymon Cieślak
Spółka Radio PiK S.A. została postawiona w stan likwidacji. Likwidator zapewnia, że nie oznacza to zamknięcia rozgłośni.
Spółka Radio PiK S.A. została postawiona w stan likwidacji. Likwidator zapewnia, że nie oznacza to zamknięcia rozgłośni. scx
Radio PiK z Bydgoszczy zostało postawione w stan likwidacji - poinformowano stronie internetowej. Likwidator napisał w liście do pracowników, że nie oznacza to zamknięcia bydgoskiej rozgłośni.

Spółka Radio Pik S.A. akt notarialny z postanowieniem o postawieniu jej stan likwidacji otrzymała w czwartek (04.01.2024). Dokument został sporządzony niecały tydzień wcześniej, a więc w piątek, 29.12.2023. Likwidatorem spółki został Paweł Kusak, adwokat z Warszawy.

Jak wynika z listu, który likwidator napisał do pracowników radia, nie oznacza to, że rozgłośnia zostanie zamknięta.

- Decyzja ta w żadnym wypadku nie oznacza zamknięcia Państwa rozgłośni. Radio nadal będzie nadawało, a spółka wypełniała swoje zobowiązania. Wszystkie zawarte umowy pozostają w mocy - napisał w liście do pracowników radia PiK, pełniący obowiązki likwidatora Paweł Kusak.

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji działania Bartłomieja Sienkiewicza, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, polegające na postawieniu w stan likwidacji mediów publicznych nazywa bezprawnymi. W swoim stanowisku dodaje, że "wszelkie ich działania, zarządzenia, wnioski i prośby kierowane do pracowników, zarządców spółek mediów publicznych, czy osób trzecich w ramach tej uzurpacji, winny być ignorowane, jako pochodzące od osób nieuprawnionych".

- Jednocześnie jako Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wskazuję, że działania osób nieuprawnionych, za jakich uznaję "likwidatorów" nie wywołują skutków prawnych, również w zakresie powoływania pełnomocników, podpisywania umów, negocjowania wynagrodzeń itp. Wszelkie czynności podejmowane na skutek działań osób nieuprawnionych, będą dotknięte wadą prawną, a działalność osób, które działających w imieniu lub z upoważnienia tzw. "likwidatorów" będą podlegały stosownej kontroli - napisał do w swoim stanowisku Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Do sprawy związanej z postawieniem w stan likwidacji bydgoskiej rozgłośni odniosła się także Jolanta Kuligowska-Roszak, prezes zarządu radia PiK. Przyznała w swoim stanowisku, że radio PiK w tym roku zaczyna 90. rok działalności i jest w dobrej kondycji finansowej, ponieważ rok 2023 zakończyła bez straty. Dodała, że ma zespół dobrych dziennikarzy, którzy realizują misję mediów publicznych.

- W związku z tym nie ma żadnych powodów do jej likwidacji - napisała Jolanta Kuligowska-Roszak.

Historia Polskiego Radia w obecnym województwie kujawsko-pomorskim sięga czasów przedwojennych. Powstało 15 stycznia 1935 roku. Do wybuchu drugiej wojny światowej związane było z Toruniem, a od 1945 roku rozgłośnia swoją siedzibę ma w Bydgoszczy. Spółka Radio PiK S.A. powstała w 1993 roku, jako jedna z 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. W grudniu ubiegłego roku minęło 30 lat od tego momentu.

- Od tego czasu Radio PiK S.A. przedstawia informacje o życiu społecznym na Pomorzu i Kujawach, kierując się określonymi w Ustawie o Radiofonii i Telewizji zasadami. W audycjach publicystycznych podejmowane są tematy ze wszystkich dziedzin począwszy od spraw bieżących i relacji międzyludzkich, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, seniorów, osób niepełnosprawnych, skończywszy na wartościach patriotycznych, religijnych, duchowych i transcendentalnych. Archiwum radiowe zawiera unikatowe dokumenty audialne, a serwisy internetowe www.radiopik.pl i archiwum.radiopik.pl od kilkudziesięciu lat służą mieszkańcom regionu dostarczając informacji i rozrywki - tak o swojej pracy pisze bydgoska rozgłośnia.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska