
W niedzielę (2 czerwca) zorganizowano pierwszy z cyklu rajdów rowerowych związanych z odbywającą się w tym miesiącu rywalizacją o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Uczestnicy pokonali 30-kilometrową trasę z Bydgoszczy do Nakła nad Notecią.

Rowerzyści ruszyli około godz. 11:15 sprzed ratusza na Starym Rynku w Bydgoszczy. Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba się było wcześniej zapisać – przewidziano maksymalnie 150 uczestników.

Trasa była płaska, w znacznej większości asfaltowa. Po przejeździe nad Starym Kanałem Bydgoskim, ruszono drogami rowerowymi przez Lisi Ogon, Łochowo, Łochowice, Gorzeń i Potulice. Metą była przystań w Nakle. Przejazd był okazją nie tylko do wysiłku fizycznego, ale również podziwiania pięknych krajobrazów.

Kolejna edycja Rowerowej Stolicy Polski tradycyjnie ruszyła 1 czerwca i potrwa do końca miesiąca. Podobnie jak w minionych latach, czerwcowa rywalizacja rowerzystów, miast oraz gmin poprzedzona była treningiem.