https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rajd rowerowy z Bydgoszczy do Nakła nad Notecią. Wspólne kręcenie kilometrów w ramach Rowerowej Stolicy Polski

Jarosław Więcławski
W niedzielę (2 czerwca) zorganizowano pierwszy z cyklu rajdów rowerowych związanych z odbywającą się w tym miesiącu rywalizacją o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Uczestnicy pokonali 30-kilometrową trasę z Bydgoszczy do Nakła nad Notecią.
W niedzielę (2 czerwca) zorganizowano pierwszy z cyklu rajdów rowerowych związanych z odbywającą się w tym miesiącu rywalizacją o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Uczestnicy pokonali 30-kilometrową trasę z Bydgoszczy do Nakła nad Notecią. Arkadiusz Wojtasiewicz
W niedzielę (2 czerwca) zorganizowano pierwszy z cyklu rajdów rowerowych związanych z odbywającą się w tym miesiącu rywalizacją o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Uczestnicy pokonali 30-kilometrową trasę z Bydgoszczy do Nakła nad Notecią.

Rowerzyści ruszyli około godz. 11:15 sprzed ratusza na Starym Rynku w Bydgoszczy. Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba się było wcześniej zapisać – przewidziano maksymalnie 150 uczestników. Trasa była płaska, w znacznej większości asfaltowa. Po przejeździe nad Starym Kanałem Bydgoskim, ruszono drogami rowerowymi przez Lisi Ogon, Łochowo, Łochowice, Gorzeń i Potulice. Metą była przystań w Nakle. Przejazd był okazją nie tylko do wysiłku fizycznego, ale również podziwiania pięknych krajobrazów.

– To doskonała okazja do spędzenia aktywnego dnia na świeżym powietrzu w towarzystwie innych miłośników rowerów. Niezależnie od wieku czy doświadczenia, każdy może wziąć udział i cieszyć się przyjemnością jazdy na dwóch kółkach – zachęcali przed startem organizatorzy.

Kolejna edycja Rowerowej Stolicy Polski tradycyjnie ruszyła 1 czerwca i potrwa do końca miesiąca. Podobnie jak w minionych latach, czerwcowa rywalizacja rowerzystów, miast oraz gmin poprzedzona była treningiem. Kilometry w aplikacji Aktywne Miasta można było kręcić od 21 marca do 21 maja. W przygotowaniach wzięło udział 130 samorządów i 18 000 rowerzystów. Razem przeprowadzili ok. 200 000 treningów, co przełożyło się na wykręcenie 4,5 mln km.

Najlepsze miasta, gminy i rowerzyści mogą liczyć na nagrody. Prócz pucharów do najlepszych miejscowości trafią stacje naprawy rowerów. W tym roku nowością jest możliwość wygrania stacji myjącej jednoślady. W klasyfikacjach indywidualnych można liczyć na vouchery, gadżety czy kosmetyki. Łącznie na nagrody zaplanowano wydatek ponad 100 tys. zł.

W związku z rywalizacją planowanych jest wiele innych imprez towarzyszących, na których będzie można wspólnie kręcić kilometry dla swojej miejscowości. Szczegóły można śledzić na profilu Aktywne Miasta, w aplikacji oraz na stronie internetowej projektu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska