W rankingu "Perspektyw" nie ma niespodzianek. W „odwiecznym” pojedynku na szczycie w tym roku zwyciężył Uniwersytet Warszawski, wyprzedzając o 1,8 % Uniwersytet Jagielloński. Na trzecim miejscu ponownie znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (82,3%).
Uniwersytet Technologiczny-Przyrodniczy zajął miejsce w przedziale 51-60 a Uniwersytet Kazimierza Wielkiego uplasował się w siódmej dziesiątce (przedział 61-70).
W rankingu niepublicznych uczelni magisterskich pierwsze miejsce zajęła Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy uplasowała się na 29. miejscu, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na 33, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu na 42, Bydgoska Szkoła Wyższa i Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy zajęły miejsca w przedziale 51-60.
W rankingu państwowych wyższych szkół zawodowych pierwsze miejsce zajęła Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku na miejscu 20+.
Jak informują "Perspektywy", brano pod uwagę prestiż uczelni, jej potencjał naukowy (m.in. uprawnienia do nadawania stopni naukowych), efektywność naukową (czyli rozwój kadry), innowacyjność (np. uzyskane patenty), warunki studiowania oraz umiędzynarodowienie studiów (np. wymianę studencką).