Raport Korkowo.pl. Bydgoszcz z najlepszym wynikiem. Łódź z...

  Raport Korkowo.pl. Bydgoszcz z najlepszym wynikiem. Łódź z największymi korkami

  KB

  Express Bydgoski

  Aktualizacja:

  Raport Korkowo.pl. Bydgoszcz z najlepszym wynikiem. Łódź z największymi korkami

  ©Dariusz Bloch

  Korki w miastach. Z rankingu przygotowanego przez serwis Korkowo.pl wynika, że najwolniejszym miastem, jeśli chodzi o komunikację drogową, jest Łódź. Najlepszy wynik ponownie należy do Bydgoszczy. Zarówno latem, jak i zimą średnia prędkość w całej aglomeracji miejskiej w ciągu dnia waha się w granicach 49 hm/h, a w centrum 31 km.
  Raport Korkowo.pl. Bydgoszcz z najlepszym wynikiem. Łódź z największymi korkami

  ©Dariusz Bloch

  W porównaniu z ubiegłoroczną zimą, większość miast zanotowało spadek średnich prędkości. Rekordzistami w tym rankingu są Gdańsk, Katowice i Łódź – tam jeździło się średnio o 3 km/h wolniej, niż przed rokiem.

  Sytuacja nie zmieniła się w Poznaniu, a w Szczecinie średnia prędkość wzrosła o 1 km/h. W pozostałych badanych miastach nieznacznie spadła (o średnio 1 km/h). Prawdopodobnie wpływ na zimowe prędkości miała tegoroczna mniej sprzyjająca aura. Minionej zimy najwolniejsze centrum należało do Łodzi – tam kierowcy poruszali się ze średnią prędkością 25 km/h.

  Zobacz:


  Niewiele lepiej było w Krakowie i we Wrocławiu – zaledwie o 1 km/h szybciej. Te miasta znalazły się na podium miast z najbardziej zakorkowanym śródmieściem. Zdecydowanie lepiej sytuacja wygląda w Katowicach, które zdeklasowały konkurencję osiągając wynik 40 km/h w śródmieściu.

  Pierwsze, niechlubne miejsce wśród najwolniejszych miast zajęła Łódź ze średnią prędkością 39 km/h, a tuż za nią uplasowała się Warszawa. Tym samym miasta zamieniły się miejscami na podium w porównaniu z letnim podsumowaniem prędkości.

  Największym zaskoczeniem okazały się Katowice – miasto, które zazwyczaj osiąga lepsze wyniki, tym razem wskoczyło na 3 pozycję wśród najwolniejszych miast, w ciągu pół roku zwalniając o średnio 4 km/h.

  Najlepszy wynik wśród badanych miast ponownie należy do Bydgoszczy – zarówno latem, jak i zimą średnia prędkość w całym mieście w ciągu dnia waha się w granicach 49 hm/h.

  Z raportem, który bardzo ucieszył Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy można Pod tym adresem.
  źr. zdmikp.pl/moto.onet.pl

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.pomorska.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY