MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ratusz w Grudziądzu: powstały nowe wydziały. Zlikwidowano stanowisko gospodarza Starówki

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
Reorganizacja Ratusza w Grudziądzu dokonuje się kolejny raz: znikają niektóre biura i wydziały, w ich miejsca powoływane są nowe
Reorganizacja Ratusza w Grudziądzu dokonuje się kolejny raz: znikają niektóre biura i wydziały, w ich miejsca powoływane są nowe Piotr Bilski
W Ratuszu w Grudziądzu nastąpiła reorganizacja w kilku obszarach. Najważniejsze zmiany to likwidacja wydziału komunikacji społecznej, którego dyrektorem była Ewa Roman i przejęcie jego zadań przez nowy wydział promocji i współpracy z mieszkańcami, którego w drodze awansu wewnętrznego dyrektorem została Kinga Łaszewska. Zniknął ze struktury Ratusza gospodarz Starówki.

Skąd zmiany jeśli chodzi o wyżej wymienione wydziały? - Pięć lat temu miasto znajdowało się w programie naprawczym, stąd też promocja jako odrębny wydział została usunięta, a działania takiego rodzaju realizowane były przez wydział kultury i sportu - wyjaśnia Karol Piernicki, rzecznik prasowy prezydenta Grudziądza. I kontynuuje: - Od pewnego czasu możliwe jest ponowne prowadzenie działań promocyjnych w ramach odrębnego wydziału, stąd też powrót.

Urzędnicy zadbają o wizerunek

Nowy wydział promocji i współpracy z mieszkańcami, który wcześniej funkcjonował jako biuro współpracy i marketingu, składa się z trzech referatów:

  • referatu współpracy z mieszkańcami

  • referatu promocji i wizerunku

  • referatu multimedialnego

Pracowało w nim będzie 11 osób. Mieści się w budynku Ratusza i został powiększony o pomieszczenia miejskiego konserwatora zabytków, który to przeniósł się do budynku Urzędu Stanu Cywilnego w miejsce zlikwidowanego wydziału komunikacji społecznej.

Co z pracownikami wydziału, który uległ rozwiązaniu w którym było zatrudnionych 7 osób? Jak się dowiadujemy od Karola Piernickiego, większość została przeniesiona do innych komórek organizacyjnych Ratusza. Jeśli chodzi o dyrektor tego wydziału Ewę Roman, przebywa aktualnie na zwolnieniu lekarskim.

- Przygotowane jest porozumienie stron, określające zasady przeniesienia na inne stanowisko - tłumaczy rzecznik prasowy prezydenta Grudziądza.

Warto to sobie przypomnieć:

Nie będzie już gospodarza Starówki

Ze struktury organizacyjnej Ratusza zniknął gospodarz Starówki. Aleksander Klak został przeniesiony do wydziału funduszy europejskich, gdyż pełniąc funkcję gospodarza Starówki według informacji Karola Piernickiego w dużym zakresie zajmował się pisaniem programów unijnych. Część jego zadań jako gospodarz Starówki wraz z pracownikiem została przejęta przez nowo powstały wydział promocji i współpracy z mieszkańcami.

Zapytaliśmy o to czym w ostatnich latach zajmował się gospodarz Starówki, gdyż wielokrotnie mieszkańcy nie dostrzegali efektów jego pracy. Z informacji uzyskanej z grudziądzkiego urzędu miejskiego wymieniane są m. in.:

  • wdrożenie systemu darmowych toalet w restauracjach na Starym Mieście,

  • pomysł promocji nowopowstałego Muzeum Handlu Wiślanego za pomocą muralu na ścianie kamienicy,

  •  zainspirowanie powstania zespołu ds. rewitalizacji fortyfikacji Twierdzy Grudziądz,

  •  zgłoszenie Spichlerza 57 do konkursu „Zabytek Zadbany 2024”,

  • udział w kilku zespołach roboczych (m.in. dot. rewitalizacji Starego Miasta, rewitalizacji spichlerzy, remontu i adaptacji Młyna Górnego czy dworca PKP)

  • pozyskiwanie zewnętrznych źródeł finansowania dla prac konserwatorskich i remontowych przy miejskich zabytkach dla następujących obiektów: mury miejskie nad Trynką, ruiny zamku na Górze Zamkowej, Spichlerz 45 (elewacja, strop), Spichlerz 51 (dach) oraz Ratusz (drzwi wejściowe)

Kto zostanie nowym leśniczym w Grudziądzu? Jest konkurs

Co ważne, powstał także wydział lasów miejskich który został powstał z dotychczasowego biura lasów komunalnych. W tej chwili nie ma on dyrektora. Pierwszy konkurs na to stanowisko nie został rozstrzygnięty. Ma zostać powtórzony. Dotąd biurem lasów komunalnych dowodził Mateusz Cieślakiewicz, który został radnym i nie może już sprawować tej funkcji.

Dodatkowo też wyodrębniono Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, który funkcjonował do tej pory w strukturze wydziału zdrowia i spraw społecznych.

Jak zapewnia Karol Piernicki, rzecznik prasowy prezydenta Grudziądza, reorganizacja Ratusza nie zmieniła liczby jednostek w Ratuszu, nadal jest ich 37.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska