https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiolkukasa - także w marcu. W mig wypuszcza nowe liście

Agnieszka Kasperek
Zamiokulkas zamiolistny jest dość łatwy w uprawie, jednak ma swoje wymagania. W niewłaściwych warunkach będzie słabo rósł. Na przykład nie lubi przeciągów i nagłych zmian temperatur - w takim środowisku prawdopodobnie szybko zrzuci liście. Ze swoimi grubymi, mięsistymi, soczyście zielonymi liśćmi zadbany zamiokulkas będzie piękną ozdobą mieszkania. Wyjaśniamy, jak należy o niego dbać, by nie zmarniał.

Zamiokulkas - piękny i ozdobny

Zamiokulkas to jeden z najczęściej wybieranych kwiatów do mieszkań. Zamiokulkas jest tak lubiany, gdyż jest bardzo łatwy w pielęgnacji, a przy tym jest bardzo atrakcyjny wizualnie. Zamiokulkas zwykle pięknie rośnie nawet u tych osób, które nie mają ręki do kwiatów.

Jednak nawet u najlepszych ogrodników zdarza się, że liście zamiokulkasa żółkną, brązowieją, a nowe nie wyrastają. Trzeba też pamiętać o tym, że większość roślin doniczkowych z upływem czasu robi się trochę słabsza, gałązki i liście przerzedzają się. Wynika to zwykle z tego, że w doniczce rośliny nie mają stałego lub wystarczającego dopływu składników odżywczych. Wówczas trzeba odpowiednio zadbać o roślinę, by znów odżyła i wypuściła nowe liście.

ZOBACZ TEŻ: Wlewam 1 szklankę do anturium i bujnie kwitnie. Marniejące anturium szybko po tym odżyje

Nawożenie zamiokulkasa na wiosnę jest niezwykle ważne

Zapewnienie roślinie właściwych warunków, takich jak odpowiednie stanowisko, podlewanie, rodzaj gleby są niezwykle ważne. Jednak najważniejszą kwestią jest odżywienie rośliny, zwłaszcza na wiosnę. Marzec to idealna pora na ewentualne przesadzenie zamiokulkasa (jeśli tego wymaga), a także na zastrzyk energii w postaci nawozu. To zdecydowanie pobudzi roślinę do wiosennego wzrostu i produkowania nowych liści.

ZOBACZ TEŻ: Wlewam 1 szklankę do żółknącego skrzydłokwiatu i ma mnóstwo kwiatów na początku 2025 roku

Czy zamiokulkas kwitnie?

W przypadku zamiokulkasa raczej nie ma co się nastawiać na kwiaty, gdyż uprawiany w mieszkaniu zamiokulkas kwitnie niezwykle rzadko. A jak wyglądają jego kwiaty? To kremowo-biało-zielone kwiatostany przypominające małe kolby, na krótkich pędach, do 20 cm długości.

Czym odżywić zamiokulkasa w marcu?

Jeśli chcesz, by twój zamiokulkas był bujny, zapewnij mu odpowiednie nawożenie. Zamiokulkas do szybkiego wzrostu potrzebuje następujących składników:

  • azot - jest niezbędny do tworzenia i rozrastania się liści,

  • fosfor - odpowiada za rozrost systemu korzeniowego, kwitnienie, owocowanie i tworzenie nasion,

  • potas - odpowiada m.in. za gospodarkę wodną rośliny oraz budowanie odporności.

Zamiokulkas wymaga regularnego nawożenia. Oto sprawdzony przepis na domowy nawóz. Po nim twój zamiokulkas wypuści mnóstwo nowych, zielonych listków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dom i nieruchomości

Komentarze

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze!
Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska