
Tym podsypuję zamiokulkasa w marcu
Zamiokulkas to piękna, ozdobna roślina domowa. Gdy jego liście żółkną, brązowieją, a nowe nie wyrastają, zadbaj odpowiednio o niego, a znów odżyje. Ten domowy nawóz sprawi, że twój zamiokulkas będzie bujny i wypuści nowe liście i młode, zielone pędy. Zobacz sprawdzony przepis.

Nie przelewaj zamiokulkasa
Zamiokulkas w liściach oraz podziemnych kłączach magazynuje wodę. Dlatego nie trzeba (a nawet nie należy) podlewać go zbyt często. Najlepiej podlewać zamiokulkasa dopiero wtedy, gdy ziemia w doniczce przeschnie (średnio podlewamy go raz na 2-3 tygodnie, zimą nawet rzadziej).

Czyść liście zamiokulkasa z kurzu
Warto pamiętać, by utrzymywać liście zamiokulkasa w czystości - wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je wilgotną ściereczką. Jednak liści zamiokulkasa nie należy moczyć, np. pod prysznicem, gdyż tworzą się na nich osady wapnia, przez co nie są już błyszczące.

Nie przesadź z wielkością doniczki dla zamiokulkasa
Zamiokulkas najlepiej będzie się rozwijać w podłożu o odczynie lekko kwaśnym (ph 5,5-6,5). Na dnie doniczki umieść warstwę drenażu (np. keramzytu lub zwykłych kamyczków), co pozwoli odprowadzać nadmiar wody.
Zamiokulkas nie lubi mieć zbyt dużej doniczki - gdy ma zbyt dużo miejsca, "para" idzie w korzenie, zamiast w liście.