Red Devils Chojnice wygrali kolejny sparing [zdjęcia]

Monika Smól
Tomasz Kriezel (z lewej) i Mihail Sundeev walczyli o każdą piłkę z rywalem z równorzędnej ligi. Fot. Monika Smól
Red Devils, w kolejnym spotkaniu towrzyskim, pokonało w niedzielę po południu wicemistrza Polski - Pogoń '04 Szczecin.

Red Devils-Pogoń Szczecin 6:2 (3:0)

RED DEVILS - POGOŃ '04 6:2 (3:0)

Bramki: Vitaliy Kolesnik (6, 40), Łukasz Sobański (9), Vadym Ivanov (20), Jacek Burglin (40), Karol Jączkowski (40) - Łukasz Tubacki (22, 24).
RED DEVILS: Burglin - Sobański, Jączkowski, Ivanov, Kharchenko, Sundeev, Mączkowski, Laskowski, Kolesnik, Kriezel.
POGOŃ: Kubrak - Katarski, Kubik, Szarowara, Szomotin, Żebrowski, Jurczak, Krzemiński, Maćkiewicz, Krzyżanowicz, Jakubiak, Hajdukiewicz, Gepert, Tubacki, Bugasiński.

Ważne w kalendarzu meczów sparingowych "Czerwonych Diabłów" spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 6:2. W kolejnym meczu kontrolnym na parkiecie w hali Centrum Parku pojawił się Tomasz Kriezel. Czerszczanin, który przez rok grał w barwach AZS UG Gdańsk wrócił i od nowego sezonu dołączy do chojnickie-go teamu.

Kriezel dał się namówić

W klubie cieszą się, ponieważ długo namawiali tego gracza do powrotu do Chojnic. W końcu Kriezel podpisał kontrakt. We wczorajszym sparingu prezentował się bardzo dobrze.

W cały zespół wszedł duży duch walki. Widać, że swoje zrobił także dziewięciodniowy obóz przygotowawczy, który zafundował zawodnikom trener Oleg Zozulya.
Mecz z Pogonią od początku układał się po myśli chojniczan. Już w 6. minucie otworzył wynik Vitaly Kolesnik trafiając do bramki Dominika Kubraka z rzutu wolnego. Kilkadziesiąt sekund później mogło być 2:0. W odpowiedzi Artur Jurczak próbował strzałem z główki pokonać Jacka Burglina, ale posłał futbolówkę minimalnie niecelnie. Przeleciała obok słupka. Pięć minut przed końcem pierwszej części okazji sam na sam nie wykorzystał Łukasz Tubracki, gola nie przyniósł również silny strzał z połowy parkietu. To, co nie udało się gościom, zrobili miejscowi - Vadym Ivanov podwyższył wynik przed wyjściem do szatni.

W drugiej połowie do ataku przystąpili szczecinianie. Jacek Burglin sfaulował jednego z ich graczy i sędzia podyktował karnego, którego egzekutorem był Łukasz Tubacki. Półtora minuty później już w stałym fragmencie gry dał swojemu teamowi nadzieję na wyrównanie pokonując drugi raz Burglina. Niespełna 4 minuty przed końcem meczu Pogoń wycofała bramkarza i posypały się gole. Po obu stronach. Jedną dla gospodarzy zdobył nawet bramkarz.
Bramkarz na testach

Dziś na testy przyjedzie z Ukrainy bramkarz Vladyslav Bondarenko.

Wiadomo już, że mecz inaugurujący rozgrywki ekstraklasy sezonu 2014/15 Red Devils FC z Euromaster Chrobry Głogów odbędzie się 19 września, o godz. 18.30.
- Zapraszamy kibiców, sportowych emocji nie zabraknie - zachęca Marcin Synoradzki.