Sępoleński Uniwersytet Dziecka to inicjatywa unikatowa w kraju. Nigdzie dzieci nie mają okazji zobaczyć na scenie gwiazd, które znają z ekranu telewizji. Superniania czy Magda Steczkowska przyjeżdżają specjalnie dla nich. I starają się mówić językiem zrozumiałym dla maluchów, bo mają do przekazania zawsze ważne informacje, związane z wartościami, jakimi powinniśmy się kierować w życiu.
Przeczytaj także:Więcbork. Ludzie z pomysłami będą mile widziani w nowym stowarzyszeniu
Tym razem Centrum Kultury i Sztuki odwiedził Tomasz Zubilewicz, który miał za zadanie przekazać wiedzę na temat pokojowego podejścia do życia.
Było więc o powstrzymywaniu się od przemocy, kontroli własnych impulsów, radzeniu sobie ze złością, kompromisach i zgodzie. Nauczyciel geografii i katecheta, znany ze stacji telewizyjnych jako prezenter pogody oraz autor przewodnika "Polska na pogodę i niepogodę", mówił o szanowaniu innych, spokoju, cierpliwości i łagodności. - Pomagali mu "Przyjaciele z Doliny Spokoju" - Królik, Kura i Wielki Ptak - informują w domu kultury w Sępólnie. - Miły i wesoły pan Tomasz nie omieszkał powiedzieć dzieciom, gdzie podziała się wiosna i kiedy w końcu ją zobaczymy. Wykładowca nie tylko umiejętnie zaciekawił najmłodszych, ale zachwycił swą osobą liczne grono pedagogiczne.
Czytaj e-wydanie »