MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wkrótce ruszy remont mostu na tamie we Włocławku. Taki jest termin rozpoczęcia prac. Zdjęcia

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Wideo
od 16 lat
Na początku maja 2024 Krzysztof Kukucki podpisał z firmą, która zwyciężyła w przetargu, umowę na remont mostu na tamie we Włocławku. Wykonawca będzie miał nie – jak początkowo planowano - 60 dni na zrealizowanie prac, lecz 180. W czasie robót na kierowców nie będą czekały utrudnienia, ponieważ prawie wszystkie prace będą wykonywane pod spodem mostu. Znamy termin rozpoczęcia remontu.

Remont mostu na tamie we Włocławku będzie kosztował ponad 1,8 mln zł

Remontem mostu na tamie we Włocławku zajmie się firma z Tczewa, która na swoim koncie ma dwie inne inwestycje w mieście. Wykonała przejście pieszo-rowerowe pod torami na Zazamczu, a obecnie kończy przejście pieszo-rowerowe pod ul. Wyszyńskiego, łączące Park im. Henryka Sienkiewicza z Bulwarami.

Pod koniec kwietnia 2024 roku firma WANT wygrała kolejny przetarg we Włocławku - na rekonstrukcję mostu nad jazem na stopniu wodnym. Wykonane przez nią prace będą kosztowały ponad 1,8 mln zł. Poza firmą WANT, realizacją zadania zainteresowane były trzy inne firmy. Za przeprowadzenie remontu zaproponowały od nieco ponad 1,9 mln zł do ponad 3 mln zł.

Umowę z wykonawcą Krzysztof Kukucki podpisał 7 maja 2024 roku. Była to jego pierwsza umowa, jaką zawarł już jako prezydent Włocławka.

Taki jest termin rozpoczęcia prac na moście drogowym na tamie we Włocławku

Prace na moście na tamie rozpoczną się na początku czerwca 2024 roku. Tomasz Celmer, dyrektor Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta Włocławek przekazał nam, że w czwartek 23 maja 2024 roku rozmawiał z wykonawcą na temat terminu. Prace mają rozpocząć się po długim weekendzie, czyli w poniedziałek 3 czerwca 2024.

- Potrzebowali wykonać projekt tymczasowej organizacji ruchu, który musiał zostać zatwierdzony. Został zatwierdzony i będzie się teraz uprawomocnił. Mamy deklarację wykonawcy, czyli firmy WANT z Tczewa, że po weekendzie - po Bożym Ciele - powinni wchodzić na roboty – mówi Tomasz Celmer.

Ruch będzie odbywał się normalnie. Tylko czasem można spodziewać się wahadła

Warto zaznaczyć, że w czasie remontu dla kierowców nic się nie zmieni. Na moście nie będzie się zmieniała organizacja ruchu. Czasem tylko, przez krótki czas może zdarzyć się, że ruch będzie sterowany, albo wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

- Tymczasowa organizacja ruchu została sporządzona na okoliczność tego, że jeżeli wykonawca będzie potrzebował na krótki czasu zablokować jakiś pas, będą musieli dostarczyć jakiś materiał, bo właściwie 100 procent prac będzie się odbywała pod spodem jezdni. Ale gdy trzeba będzie coś dostarczyć, czy jakąś maszynę postawić i ewentualnie na chwilę jakieś wahadło wprowadzić bądź sterować ruchem, to jest potrzebny projekt tymczasowej organizacji ruchu – zaznacza Tomasz Celmer.

Tyle czasu trwać będą prace na przeprawie przez Wisłę we Włocławku

Przypomnijmy, że w przetargu była początkowo mowa, że wykonawca na realizację zadania będzie miał 60 dni od czasu zawarcia umowy, co oznaczałoby że z realizacją zadania musiałby wyrobić się do początku lipca 2024. Termin został jednak wydłużony do 180 dni od daty zawarcia umowy (7 maja 2024), więc prace powinny zakończyć się najpóźniej w listopadzie 2024.

- Nie wiemy do końca, jak roboty będą postępować w nurcie rzeki, czy nie będzie na jakiś czas potrzebne zawieszenie prac, bo jesteśmy na obiekcie inżynieryjnym - hydrotechnicznym i tutaj może być taka obawa. Ten termin był bardzo krótki i wykonawcy prosili o prolongatę wydłużenia terminu i tak też się stało jeszcze przed otwarciem ofert. Wszyscy oferenci mieli ten sam termin zadeklarowany – przekazał nam Tomasz Celmer.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wkrótce ruszy remont mostu na tamie we Włocławku. Taki jest termin rozpoczęcia prac. Zdjęcia - Włocławek Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska