Rozbój w biały dzień, pobicie i kradzież. Sprawcy złapani!

  Rozbój w biały dzień, pobicie i kradzież. Sprawcy złapani!

  Monika Smól

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sprawcy rozboju zostali ujęci

  Sprawcy rozboju zostali ujęci ©pixabay.com

  Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców rozboju, do którego doszło na terenie powiatu chełmińskiego. Mężczyźni trafili za kratki.
  Sprawcy rozboju zostali ujęci

  Sprawcy rozboju zostali ujęci ©pixabay.com

  Do zdarzenia doszło 21 listopada w powiecie chełmińskim.
  - Tego dnia, w godzinach popołudniowych, dwóch mężczyzn dokonało rozboju na 33-latku, który w celu załatwienia osobistych spraw wsiadł do ciemnego auta swoich oprawców - informuje asp. Dorota Lewków, oficer prasowy KPP w Chełmnie. - Pokrzywdzony nie zdawał sobie sprawy z tego, że przejażdżka może mieć tragiczne skutki.

  Chełmnianin podrzucił wielkogabaryty. Kary nie uniknął

  W Chełmnie i w Klamrach poszkodowany usłyszał groźby, został pobity i okradziony. Sprawcy zabrali mu pieniądze i telefon komórkowy.
  - Mundurowi po uzyskaniu informacji na temat zdarzenia niezwłocznie zaczęli zbierać dowody mające na celu zatrzymanie przestępców - dodaje Dorota Lewków. - Mimo, że sprawa nie była łatwa policjanci doprowadzili do tego, że już dwa dni po zdarzeniu sprawcy nie cieszyli się wolnością. Funkcjonariusze odzyskali również znaczną część utraconego mienia.

  23-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego i 19-letni mieszkaniec Świecia zostali aresztowani na trzy miesiące. Przestępcy nie tylko usłyszeli zarzut dokonania rozboju, ale również używania przemocy i groźby mającej na celu wywarcie wpływu na pokrzywdzonym mężczyźnie.

  Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za groźby do pięciu lat pobytu za kratami. W chwili obecnej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie prowadzą postępowanie pod nadzorem prokuratury.


  Flesz - bezpieczne dziecko. To musisz wiedzieć!


  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018