Dla prof. Marii Murawskiej, rektora Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, wykład na UTW był okazją do spotkania z wychowawczynią z podstawówki.
- Jednak obok wykładów i zajęć fakultatywnych z języków obcych, obsługi komputera czy plastycznych, proponujemy słuchaczom inne formy atrakcyjnego spędzania czasu wolnego - mówi Janusz Napora, dyrektor Muzeum Ziemi Chełmińskiej. - Dzięki współpracy z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, słuchacze mają okazję uczestniczyć w wielu wspaniałych koncertach. I tak, byli na koncercie z okazji 25-lecia Chóru Kameralnego AM w Bydgoszczy pod dyrekcją Janusza Staneckiego. Pojawili się też w Muzeum Ziemi Chełmińskiej, na koncercie zorganizowanym w ramach IX Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych.
Natomiast na 27 marca zaplanowano udział grupy słuchaczy w Koncercie Symfonicznym Orkiestry Symfonicznej i Chóru Akademickiego AM w Bydgoszczy. Z kolei 10 kwietnia planowany jest udział w koncercie pt. "Perły muzyki klasycznej", który odbędzie się w salach pałacowych w Ostromecku. Wystąpią: Irena Żarnowska - skrzypce i Alicja Tarczykowska - fortepian.
Kolejna propozycja to "Koncert pałacowy", który odbędzie się 19 czerwca w pałacu w Lubostroniu. Wystąpią: Katarzyna Bąkowska - skrzypce, Joanna Czaplińska-Wróblewska - fortepian. Koncert poprzedzi zwiedzanie zespołu pałacowego.
- Ponadto, dzięki pomocy Marka Zielińskiego w czerwcu planowana jest wycieczka historyczna do Warszawy - zapowiada Janusz Napora. - Szczegółowych informacji na temat wszystkich atrakcji udzielają członkowie Rady Słuchaczy podczas wykładów i dyżurów w Chełmińskim Domu Kultury.
Najbliższy wykład, pt. "Mikroskopowy świat" 16 marca w auli ZS nr 2, wygłosi dr Mariusz Walczyk.