Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozmowa z Kamilą Cieślewicz - nowym dyrektorem Chełmińskiego Domu Kultury

Monika Smól
Monika Smól
Kamila Cieślewicz została nowym dyrektorem Chełmińskiego Domu Kultury
Kamila Cieślewicz została nowym dyrektorem Chełmińskiego Domu Kultury Nadesłane
Kamila Cieślewicz wygrała konkurs na dyrektora Chełmińskiego Domu Kultury. Nowej dyrektor zadaliśmy kilka pytań.

- Gratuluję wygranej w konkursie na dyrektora ChDK.

- Dziękuję.

- Spodziewała się pani?

- Miałam raczej nadzieję. Spodziewałam się, że nie będzie łatwo przekonać komisję. Udało się i teraz czas na realizację zamierzonych planów.

- Jest radość czy też obawy, że ten początek pani pracy na tym stanowisku związany jest z trudnym dla kultury czasem pandemii?

- Przyjmuję na siebie poważne zadanie, więc radość, która niewątpliwie jest, jest związana z nowymi możliwościami i mam nadzieję, punktem zwrotnym w obszarze kultury w Chełmnie. Jest wiele obaw związanych z trudnym czasem dla kultury, a właściwie dla świata, w szczególności dla ludzkości. Ograniczony, najważniejszy zakres działalność instytucji, mocno spłyca relacje instytucji z mieszkańcami, jednocześnie wygaszając wypracowany potencjał. Wciąż pracujemy z zespołem nad różnymi formami kontaktu z lokalną społecznością i formujemy. Wierzę w potencjał pracowników Chełmińskiego Domu Kultury. Myślę, że kiedy stan pandemii zacznie wygasać, bardzo aktualne staną się słowa J. Monneta: Gdybyśmy mieli zaczynać od nowa to zaczęlibyśmy od kultury. My wtedy będziemy silniejsi i gotowi na nowe wyzwania, a takie z pewnością przyjdą w nowej rzeczywistości.

Koronawirus w Chełmnie - zakonnica z Klasztoru zmarła w grudziądzkim szpitalu

- Czy konkurencja była duża?

- To pytanie do komisji konkursowej, która wie więcej na temat startujących w konkursie kandydatów.

- Jakie pomysły na prowadzenie lub reorganizację w Chełmińskim Domu Kultury pani przedstawiła - poproszę o wybrany punkt z pani programu.

- Kluczowym w przedstawionym przeze mnie planie rozwoju jest określenie podstawowych filarów działalności w wynikających z potencjału lokalnego uwarunkowanego położeniem miasta, jego historią, architekturą, a w szczególności lokalną społecznością. W kwestii reorganizacji planowana jest analiza rzeczywistych zakresów obowiązków, podnoszenia kwalifikacji obecnej kadry. Ważnymi aspektami są: zmiana wizerunku instytucji, specjalizacja pracowni oraz próba włączenia mieszkańców w kreowanie kulturalnej przestrzeni miasta.

- Od ilu lat związana jest pani z Chełmińskim Domem Kultury?

- Z Chełmińskim Domem Kultury jestem związana od dawna. Początki zakrawają o zespół muzyczny NDST z 2008 roku. Później staże, Teatr „Agrafka”, praca jako instruktor i Studio KreaTYwy, aż z końcem 2015 roku praca na stałe. W swoim byciu w instytucji przeszłam wiele szczebli, poznałam wiele stanowisk i potrzeb kulturalnych, które mam w planach wraz z zespołem usystematyzować i znaleźć najlepsze z możliwych rozwiązań dla dalszego rozwoju instytucji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska