MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Różowy Księżyc w kwietniu 2024. Na te znaki zodiaku wpłynie teraz pełnia Księżyca

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Wideo
od 16 lat
Pełnia Różowego Księżyca - 24 kwietnia wypada niezwykła pełnia Księżyca w 2024 roku. To tak zwany Różowy Księżyc. Kwietniowa pełnia Księżyca jest wyjątkowa - Różowy Księżyc może mieć olbrzymi wpływ na nasze życie, samopoczucie, emocje i nastój. Dla wielu osób czas pełni to moment na zmiany i podejmowania ważnych decyzji. Pełnia Różowego Księżyca w kwietniu przynosi nowy początek i budzi skrywaną energię. Niektóre znaki zodiaku odczują najmocniej wpływ Pełni Księżyca w kwietniu. Zobacz, co Ci przyniesie Różowy Księżyc.

Spis treści

Różowy Księżyc kwiecień 2024. Na te znaki zodiaku wpłynie teraz Pełnia Księżyca

Pełnia Księżyca w kwietniu jest wyjątkowa - to pełnia Różowego Księżyca. W środę 24 kwietnia na niebie będzie można zobaczyć Różowy Księżyc.

Pełnia Księżyca w kwietniu to tzw. Różowy Księżyc. Wyjątkowy księżyc w pełni można oglądać w nocy 24 kwietnia. Księżyc nie będzie wprawdzie różowy, ale jest to jedna z najjaśniejszych pełni Księżyca w ciągu całego roku. Kulminacja zjawiska nastąpi o o godzinie 1:51 w nocy. Pełnia Księżyca w marcu przebiega w znaku Skorpiona. Znalezienie równowagi między tym, co dajemy, a tym, co otrzymujemy, będzie niezwykle ważne.

Pełnia Księżyca w kwietniu jest szczególna. To niezwykłe zjawisko, które można zobaczyć na niebie raz w ciągu całego roku. Różowy Księżyc jest szczególnie jasny i długo pozostaje na niebie. Ta kwietniowa pełnia Księżyca może być dla wielu osób trudnym emocjonalnie czasem. Pełnia w znaku Skorpiona jest wpływa na nastroje i oświetla skrywane lęki. Ten niezwykły Różowy Księżyc w pełni będzie najlepiej widoczny w nocy 24 kwietnia 2024 roku o godz. 1:51 czasu lokalnego w Polsce.

Różowy Księżyc jest szczególnie jasny i długo pozostaje na niebie. Księżyc znajduje się najbliżej Ziemi, dlatego jest to jedna z najjaśniejszych pełni Księżyca w całym roku. Różowy Księżyc często nazywa się również superksiężycem, jest on większy od zwykłej pełni - tego zjawiska astronomicznego nie można przegapić!

Najlepiej widoczny Różowy Księżyc w pełni będzie 24 kwietnia o godzinie 1:51, jednak najlepszy moment, aby go obserwować to po prostu wieczór - oczywiście jeśli warunki na to pozwolą.

Pełnia Różowego Księżyca kwiecień 2024 - na te osoby wpłynie teraz Różowy Księżyc w pełni

Pełnia Księżyca w kwietniu miała mieć w sobie magiczną moc. Wierzono, że Różowy Księżyc może przynieść zmiany i wyjątkowo silnie wpływać na ludzi. Pełnia Różowego Księżyca w kwietniu 2024 roku zachęci każdy znak zodiaku do słuchania swoich potrzeb emocjonalnych. Wierzono, że Różowy Księżyc wpływa na ludzi, zapowiada czas rozkwitu w przyrodzie i w duszy, daje motywację i odwagę do działania, niesie zmiany zwłaszcza w relacjach i uczuciach.

Najbardziej znana nazwa księżyca - Różowy Księżyc - została jej nadana przez Indian z północy, którzy nazywali tę wiosenną różową pełnię od wcześnie zakwitających, różowych dzikich kwiatów. Inne nazwy pełni Księżyca w kwietniu to:

 • Pełnia Kiełkującej Trawy,
 • Jajeczna Pełnia Księżyca,
 • Rybna Pełnia Księżyca.

Pełnia Księżyca to faza, która od zawsze intrygowała ludzi i wzbudzała największe zainteresowanie. W czasie pełni Księżyc znajduje się w opozycji do Słońca, czyli znajduje się po przeciwnej stronie Ziemi niż Słońce. Podczas każdej pełni witalność nie jest najlepsza, warto w tym czasie skupić się bardziej na rozważaniu i planowaniu, niż działaniu. Astrologowie potwierdzają, że pełnia Księżyca symbolizuje punkt zwrotny, kulminację, zakończenie lub przebudzenie, a energię i wpływ Księżyca w pełni można czuć trzy dni przed i trzy dni po lunacji.

Pełnia Różowego Księżyca w kwietniu 2024 roku oznacza nowe przebudzenie dla wszystkich znaków zodiaku. Wierzono, że Różowy Księżyc wpływa na ludzi i ich relacje, niesie zmiany, oświetla nowe drogi i możliwości rozwoju. To intensywny okres emocjonalny. Pełnia Księżyca w kwietniu to także dobry czas na podsumowania, zamknięcia i uzdrowienia.

Księżyc rządzi naszym nastrojem i najgłębszymi instynktami. Tak naprawdę każda faza Księżyca oddziałuje na nas w mniejszym lub większym stopniu - na nasze nastroje, podejmowanie decyzji, a co za tym idzie - na nasze życie. Pełnia może mieć olbrzymi wpływ na samopoczucie, wpływa na zdrowie psychiczne, miłość i romans oraz odwołuje się do podświadomości. Pełnia Księżyca to czas uwalniania i wyrzucania tego, co zbędne czy szkodliwe poprzez cichą medytację, wymianę myśli lub praktykę duchową. Pełnia Księżyca to moment, kiedy możemy odpuścić. Księżyc wpływa na ludzi - na jednych mocniej, na innych słabiej. Niektórzy w okolicach pełni Księżyca mogą być niespokojni i mieć problemy ze snem. Wpływ pełni Różowego Księżyca będziemy odczuwać głównie pomiędzy 22 a 26 kwietnia. Niektórzy mogą odczuwać ten wpływ jednak przez nieco dłuższy czas.

Na te znaki zodiaku wpłynie teraz Pełnia Różowego Księżyca

Pełnia Różowego Księżyca 24 kwietnia 2024 roku będzie mieć wpływ na każdy znak zodiaku. Jak wpłynie na Ciebie? Sprawdź to teraz w naszej galerii:

Znaki zodiaku - daty po kolei. Zobacz, którym znakiem zodiaku jesteś

Nie jesteś pewien, jaki jest Twój znak zodiaku? Przygotowaliśmy małą ściągę. Znak zodiaku zależy od daty urodzenia.

Znaki zodiaku - po kolei. Sprawdź daty i zobacz, którym znakiem zodiaku jesteś:

 • Baran (21.03-19.04)
 • Byk (20.04-20.05)
 • Bliźnięta (21.05-21.06)
 • Rak (22.06-22.07)
 • Lew (23.07-22.08)
 • Panna (23.08-22.09)
 • Waga (23.09-22.10)
 • Skorpion (23.10-21.11)
 • Strzelec (22.11-21.12)
 • Koziorożec (22.12-19.01)
 • Wodnik (20.01-18.02)
 • Ryby (19.02-20.03)

To Cię może też zainteresować

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska