https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęły się szkolenia dla nauczycieli

(xs)
We włocławskich placówkach oświatowych trwają szkolenia towarzyszące projektowi "Lepsza przyszłość - wyrównywanie szans w edukacji".

We wtorek w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 przy ul. Wienieckiej szkolenie rozpoczęła kadra zarządzająca i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, III Liceum im. Marii Konopnickiej, Zespołu Szkół nr 5 oraz ZSI nr 1. W czwartek, 18 lutego szkolenie odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomicznych i obejmie nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Szkół Elektrycznych i Zespołu Szkół Ekonomicznych. Szkolenia będą kontynuowane w przyszłym tygodniu.

Ich tematyka to zasady równości kobiet i mężczyzn. Przypomnijmy: projekt "Lepsza przyszłość - wyrównywanie szans w edukacji" realizowany jest przez Urząd Miasta Włocławka w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. W ramach tego przedsięwzięcia prowadzone są zajęcia pozalekcyjne z zakresu języka ojczystego i języków obcych, przedmiotów ścisłych, doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości.

Ponadto uczniowie objęci są wsparciem pedagogicznym, psychologicznym i logopedycznym. W projekcie uczestniczy około 840 młodych włocławian ze: Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 20, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 12, Zespołu Szkół nr 7, Zespołu Szkół nr 9, Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1, Zespołu Szkół nr 5, Zespołu Szkół nr 11, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Samochodowych oraz II i III Liceum Ogólnokształcącego.

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
p.wlodziu
Szkolenia edukacyjne dla nauczycieli ? Może to i dobre, ale w tym wszystkim pomija się normy wychowawcze. Spada zainteresowanie tym problemem.Nauczyciele wychowaniem się nie zajmują, pozostawiają ten temat samemu sobie.
Dzieci, młodzież ma wolną rękę dużą swobodę. To oni rządzą na przerwach lekcyjnych / a nawet i na lekcjach/ na korytarzach, schodach, piwnicach, ubikacjach, oraz przed szkołami , wokół szkoły, na boiskach. Co się tam dzieje wystarczy tylko wejść i popatrzeć i posłuchać ? Nikt nad tym nie panuje, nikt nie zwraca uwagi.
Innym zagadnieniem jest palenie papierosów, TRAWKI, i rozprowadzanie narkotyków.A tez to się mieści w normach wychowawczych. Niestety reakcja nauczycieli żadna. Przykład Liceum Nr 2 na Uroczej w czasie przerw, po lekcjach na przeciw szkoły jest pergola /śmietnik/, budynek sprzedaży lodów za którymi młodzież pali i dokonuje transakcji.W pobliskim sklepie zakupuje wyroby alkoholowe.Jak do tej pory nikt się tym nie interesuje nauczyciele przechodzą i żadnej reakcji. Straż Miejska i Policja nie często tu bywa.
Uważam,że niestety, forma wychowawcza umarła wśród pedagogów, zatraciła na swojej wartości.
~~gość~~
To szkolenie to jedna wielka pomyłka, facet może i mówił ciekawie ale pomylił adresatów.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska