Rugby. Wygrana Szerszeni w Świeciu

Rugby to bardzo widowiskowa dyscyplina. Twardej męskiej walki we wczorajszym spotkaniu nie brakowało. Sławomir Wojciechowski
W sobotę w Świeciu odbył się pokazowy mecz rugby 15. Miał on na celu promowanie tej dyscypliny wśród świecian.

Mecz rugby w Świeciu

Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Zmierzyli się w nim Rugby Klub Wda Świecie i Szerszenie Toruń. Minimalnie lepsi okazali się torunianie, którzy wygrali 5:3 (0:0). Trenerzy obu drużyn ustalili, że mecz potrwa 2 x 30 minut. Licznie zgromadzeni kibice obejrzeli bardzo wyrównany pojedynek. W 1. części bliżsi zdobycia punktów przez przyłożenie byli torunianie, ale zabrakło im metra, żeby położyć piłkę na polu punktowym przeciwnika.
Po przerwie w podobnej sytuacji znaleźli się gospodarze, lecz Szerszenie obronili się. RK Wda objął prowadzenie 3:0 po dobrze wykonanym rzucie karnym przez Gabriela Rogowskiego. Jednak gościom udało się przeprowadzić skuteczną akcję. Przyłożenie warte pięć punktów zaliczył trener Szerszeni Francuz Clement Graveroux.