- W ramach „Rumaków Regionu”, szukamy młodych mieszkańców województwa, którzy w 2014 roku mogli pochwalić się wyjątkowymi osiągnięciami - wyjaśnia Adam Borys z Fundacji Rumak. - W trzech kategoriach kultura, nauka oraz sport do wygrania jest po 10 tysięcy złotych. Na finalistów czekają także nagrody rzeczowe.
Udział w zmaganiach może wziąć każdy zameldowany lub uczący się w naszym województwie. Pod warunkiem, że urodził się nie wcześniej niż w 1988 roku. Poszukiwani zdolni, którzy jednocześnie promują nasz region w kraju i zagranicą.
To nie jedyna możliwość zabłyśnięcia. W przypadku drugiego konkursu - „Pokaż swój talent” liczy się sam talent. Dowolny. Do wygrania 1000 zł. Nie ma ograniczeń wiekowych. Wystarczy nagrać 3-minutowy filmik z prezentacją swoich umiejętności. Zwycięzców wybiorą internauci (www.pomorska.pl/talent).
Kandydatów można zgłaszać do 31 stycznia. Konkursy organizuje Fundacja Rumak. Patronat medialny sprawuje „Gazeta Pomorska”. Więcej na stronie www.rumaki.fundacjarumak.pl.