Był więc benefis. Ta okrągła rocznica stała się artystycznym wydarzeniem dla aktorów zespołu oraz wpisała się w kalendarz udanych imprez kulturalnych Więcborka. A wszystko zaczęło się od projektu MGOPS w Więcborku. „Aktywna gmina” to projekt, który miał za zadanie aktywizować seniorów poprzez twórcze działania.
Silne wsparcie dyrektora MGOPS w Więcborku Tomasza Siekierki i Izabeli Szmaglińskiej oraz Barbary Patyny, by utworzyć grupę teatralną i wystawiać spektakl z udziałem seniorów, okazał się strzałem w dziesiątkę. I tak powstała grupa teatralna Rym-Cym-Cym. Pierwszy spektakl to sztuka pełna humoru ukazująca perypetie MGOPS-u, który musi się rozliczać z dotacji unijnych, by otrzymać następne.
Zobacz koniecznie: Ceny mandatów i punkty karne za wykroczenia [MANDATOWNIK 2017]
Ceny mandatów i punkty karne za wykroczenia [MANDATOWNIK 2017]
Tak przełamano obawy i nieśmiałość początkujących aktorów. Wszyscy odpowiedzieli sobie na pytanie, czy to, co robimy, jest potrzebne? Okazało się, że jak najbardziej tak!, ponieważ ta wspólna praca zjednoczyła grupę ludzi i stała się iskrą do rozpalenia wielkiej pasji i miłości do teatru. Przez te lata zespół czterokrotnie uczestniczył z premierą w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym w Raciążku, w 2015 r. został zaproszony do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym ARS w Bydgoszczy.
Podczas benefisu zespół w humorystyczny sposób pokazał zabawne fragmenty swoich premier. Znakomici aktorzy wspierani przez grupy teatralne działające w MGOK: Stuk-Puk i Pinezka udowodnili, że teatr jest dziedziną sztuki, która uczy, bawi i łączy widownię.
Na deser był ostatni spektakl - „Teatr Kaput”. W skrócie - burmistrz wysyła telegram, że rozwiązuje zespół. Finał był oczywiście pełen humoru i zaskakujących sytuacji. Śmiechu było co niemiara, a i burmistrz humor przyjął życzliwie.
INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.