MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rzecznik UMK przeprasza rektorów bydgoskich uczelni: - Minąłem się z prawdą

Roman Laudański
Roman Laudański
Dr hab. Marcin Czyżniewski, prof. UMK: - Od ponad 20 lat pracuję jako rzecznik prasowy instytucji publicznych i zapewne zdarzały mi się różne wpadki, ta jest dla mnie szczególnie przykra, bo dotyczy wyjątkowo wrażliwego tematu i kontaktów miedzy moimi dwoma ulubionymi miastami.
Dr hab. Marcin Czyżniewski, prof. UMK: - Od ponad 20 lat pracuję jako rzecznik prasowy instytucji publicznych i zapewne zdarzały mi się różne wpadki, ta jest dla mnie szczególnie przykra, bo dotyczy wyjątkowo wrażliwego tematu i kontaktów miedzy moimi dwoma ulubionymi miastami. Grzegorz Olkowski
W niedawnej publikacji "Gazety Pomorskiej" pt.: Dlaczego toruński uniwersytet nie zauważa bydgoskich uczelni? "Rzecznik zapędził się troszeczkę", przypomnieliśmy wypowiedź dr hab. Marcina Czyżniewskiego, prof. UMK, rzecznika prasowym UMK: "Dzięki UMK - Bydgoszcz ma piąty uniwersytet w kraju, a Collegium Medicum jest jedyną z uczelni publicznych w tym mieście, z kategorią naukową A lub B+. Z całym szacunkiem do Politechniki Bydgoskiej czy UKW, ale to jedyna taka uczelnia w Bydgoszczy dlatego, choćby miejscowi politycy powinni być ze sobą zjednoczeni. Ale bardziej w tej dumie, że mają ją u siebie. Natomiast od wielu lat jednoczą się ze sobą tylko wtedy, kiedy sprzeciwiają się działalności UMK albo gdy chcą zlikwidować Collegium Medicum".

Wywołała ona duże zdziwienie w Bydgoszczy, ponieważ Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz Politechnika Bydgoska otrzymały wysokie noty naukowe.

“Dwie dyscypliny naukowe: nauki o kulturze i religii oraz nauki o polityce i administracji na największym uniwersytecie w Bydgoszczy otrzymały wysoką kategorię naukową A, osiem dyscyplin uzyskało kategorię B+” - to komunikat UKW.

- Rzecznik toruńskiej uczelni zapędził się troszeczkę – komentował rzecznik prasowy Politechniki Bydgoskiej, dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ. - W aktualnej ewaluacji wypadliśmy naprawdę bardzo przyzwoicie. Mamy dwie kategorie A oraz osiem kategorii B plus. (…)

Dziwi mnie stanowisko rzecznika toruńskiej uczelni, ponieważ nigdy nie kwestionowaliśmy prestiżu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który zgodnie ze starą nomenklaturą jest kluczową uczelnią badawczą, jedną z dziesięciu w Polsce. Mają swoją “działkę” w regionie i zupełnie nie rozumiem, dlaczego w ogóle nie zauważają Bydgoszczy.

To nas dziwi.

Z “Pomorską” skontaktował się dr hab. Marcin Czyżniewski, prof. UMK, rzecznik prasowy UMK: - Od ponad 2 tygodni jestem na wyjeździe naukowym w USA i dopiero dziś docierają do mnie echa mojego wywiadu dla Grażyny Rakowicz, w tym tekst z 6.09. Mówiąc o wynikach parametryzacji uczelni bydgoskich w oczywisty sposób minąłem się z prawdą, oparłem się na informacjach z drugiej ręki, chociaż oficjalne dane z parametryzacji były od wielu dni dostępne. W niczym mnie to oczywiście nie usprawiedliwia. Obie bydgoskie uczelnie publiczne znakomicie się od lat rozwijają, a UMK ma z nimi bardzo dobre kontakty, tym bardziej mi przykro z tego powodu.

Od ponad 20 lat pracuję jako rzecznik prasowy instytucji publicznych i zapewne zdarzały mi się różne wpadki, ta jest dla mnie szczególnie przykra, bo dotyczy wyjątkowo wrażliwego tematu i kontaktów miedzy moimi dwoma ulubionymi miastami.

Wysłałem dziś maile do rektorów obu uniwersytetów, w których przeprosiłem za swoją wypowiedź.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska