Członkowie namawiają swoje koleżanki i kolegów z pracy, by wstąpili do chóru, ale także próbują zaszczepić ten pomysł w innych szpitalach w Polsce. Chojniczanom marzy się nawet coroczny przegląd, o czym pisze w specjalnej publikacji z okazji 5-lecia jeden z członków, a zarazem kronikarz Mirosław Kiedrowicz. 44-stronicowa książka opatrzona jest wieloma historycznymi zdjęciami, a można też poczytać, jak to wszystko się zaczęło.
Do początków chóru podczas jubileuszu powrócił również ksiądz Stanisław Stolc, szpitalny kapelan. To z inicjatywy księdza oraz sióstr Magdaleny Kosobuckiej i Aleksandry Urbańskiej (obecnie Kwaśniewskiej) zrodził się pomysł.
Ksiądz przy każdej okazji namawiał wszystkich do wstąpienia do zespołu. Pierwsze spotkanie odbyło się 1 lutego i od tego czasu Aleksandra Kwaśniewska i jej siostra Magdalena Kosobucka zaczęły pracę nad nauką i techniką śpiewania.
- Pierwszy występ miał odbyć się w Święto Miłosierdzia Bożego w 2005 r. W tych dniach zmarł jednak Jan Paweł II i pierwszy występ chóru był właśnie podczas mszy po śmierci papieża. Chór zaśpiewał "Barkę" i wszyscy się bardzo wzruszyli - opowiada ksiądz Stanisław Stolc. - W kolejnych miesiącach chór śpiewał przy różnych okazjach, nawet w dziesięciolecie mojego kapłaństwa w mojej rodzinnej miejscowości. To było dla mnie miłe przeżycie.
W ciągu pięciu lat Magnificat występował w wielu miejscach. Nie tylko w chojnickich kościołach, ale też m.in. w Pelplinie i na Jasnej Górze. Na pewno na długo w pamięci pozostanie członkom chóru zeszły rok. 23 maja chór zaśpiewał podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasnej Górze w Częstochowie i dzień później podczas uroczystej mszy. W sierpniu członkowie Magnificatu nagrali płytę "Bogu na chwałę" w Studiu Nagrań Hapiś Sound w Charzykowach.
Obecnie w skład chóru wchodzi 14 kobiet i 4 mężczyzn, a większość to oczywiście pracownicy szpitala: Magdalena Kosobucka, Barbara Urbańska, Małgorzata Bajer, Katarzyna Starszyńska, Aleksandra Stasińska, Elżbieta Michałkiewicz, Izabela Wróblewska, Ewa Damaszke, Halina Kaszuba, Elżbieta Zygmańska, Barbara Półgęsek, Elwira Cieślik, Jadwiga Dorau-Gierszewska i Barbara Sobczak-Retecka oraz Henryk Urbański, Henryk Dorawa, Andrzej Gackowski i Mirosław Kiedrowicz.
Po pani Aleksandrze, która wyszła za mąż i wyjechała z Chojnic, prowadzenie chóru przejęła Magdalena Kosobucka.