Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Są już wstępne listy projektów w ramach Budżetu obywatelskiego Torunia

JM
Wśród projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację, znalazła się organizacja imprezy LuxFest - festiwalu muzycznego i towarzyszącej imprezie strefy warsztatów, pokazów, zajęć i spotkań twórczych oraz gier dla dzieci i młodzieży. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem
Wśród projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację, znalazła się organizacja imprezy LuxFest - festiwalu muzycznego i towarzyszącej imprezie strefy warsztatów, pokazów, zajęć i spotkań twórczych oraz gier dla dzieci i młodzieży. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem Sławomir Kowalski/archiwum
Na stronie toruńskiego magistratu opublikowano wstępną listę projektów do głosowania w Budżecie obywatelskim. Znalazło się na niej 109 projektów. 48 wniosków nie przeszło pozytywnie weryfikacji. Do 20 września można składać odwołania.

W przyszłym roku, w ramach Budżetu obywatelskiego, torunianie będą mogli rozdysponować 7 410 000 zł. Na wstępnej liście do głosowania znalazło się 109 projektów. Ich łączna wartość przekracza 14,6 mln zł.

Kolejne zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w Toruniu

Najwięcej zadań znalazło się na liście ogólnomiejskiej - 33. Są wśród nich między innymi: mikołajkowa edycja LuxFest, nowoczesny plac zabaw na Rubinkowie, budowa boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Glinki, sterylizacja trzystu kotów, remont w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, stworzenie kwietnych łąk czy budowa tężni solankowej.

Z list lokalnych najwięcej propozycji dotyczy Czerniewic i Rudaka - po 10 projektów. Znalazły się tu m.in.: festyn parafialny w Czerniewicach, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, montaż stacji naprawczych dla rowerów na Rudaku, budowa psiego parku czy montaż budek lęgowych dla ptaków.
Osiem projektów z pul lokalnych przeniesiono do puli ogólnomiejskiej, a 48 projektów nie przeszło pozytywnie weryfikacji.
- Najczęstsze powody odrzucenia to niezgodność z miejskimi planami zagospodarowania przestrzennego, niezgodność z przepisami szczegółowymi, np. w zakresie odległości obiektów od budynków i dróg, kwestie bezpieczeństwa, własność terenów, w kilku przypadkach niezgodna z regulaminem propozycja wykonanie jedynie projektu - bez realizacji – czytamy na stronie Urzędu Miasta Torunia.

Wstępna lista projektów do głosowania oraz lista projektów odrzuconych dostępna jest na stronie torun.pl

Do piątku 20 września można składać do prezydenta Torunia odwołania od decyzji zespołu weryfikującego. - Odwołania można składać w formie pisemnej lub elektronicznie, przy czym w każdym przypadku konieczne jest podanie informacji umożliwiających identyfikację osoby wnoszącej odwołanie i oczywiście numeru i tytułu projektu, którego dotyczy odwołanie – informuje toruński magistrat.

Odwołania można składać na adres: Prezydent Miasta Torunia, ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń, lub elektronicznie na adres: [email protected]

Ostateczne listy projektów, na które można będzie głosować i odrzuconych, zostaną opublikowane po zakończeniu procedury odwoławczej. Głosowanie ma rozpocząć się w październiku.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska