Policja wciąż poszukuje winnych zamieszek, podczas których chuligani zdemolowali stadion "Zawiszy" w Bydgoszczy.
Do sprawy zatrzymano, jak na razie, 13 osób. Wobec dwóch pseudokibiców sąd wydał już wyroki skazujące. - Jeden z mężczyzn otrzymał karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat - mówi Maciej Daszkiewicz, z zespołu prasowego bydgoskiej Komendy Wojewódzkiej Policji.
- Drugi natomiast dostał półtora roku pozbawienia wolności, również w zawieszeniu. Oprócz tego obaj muszą zapłacić po 1 tys. zł grzywny i 1 tys. nawiązki dla pokrzywdzonego, czyli organizatora meczu.
Czytaj też: W Chojnicach boją się chuliganów z Zawiszy. Strzelby gładkolufowe i sprzęt obezwładniający przygotowała miejscowa policja i wspomagająca ją z Gdańska!
Ogółem zostało aresztowanych 9 osób. Z tego dwie ostatnie - dzisiaj (środa). - Kobieta i mężczyzna zostali już doprowadzeni do prokuratora - wyjaśnia Daszkiewicz. - O ich losie zdecyduje sąd.
Policja bada nagrania z monitoringu stadionu. - To żmudna i czasochłonna praca - dodaje Maciej Daszkiewicz. - Korzystamy też z dostarczonych nam fotografii. Niezależnie od materiału monitoringu, policjanci przesłuchują świadków wydarzeń podczas feralnego meczu.
Udostępnij