Zalesili teren po 90-letnim, dojrzałym drzewostanie sosny. Pracowali pod okiem przedstawicieli Nadleśnictwa Osie, gospodarza terenu.
Był krótki wykład o drzewach
Leśniczy Wojciech Jezierski oraz inż. Dawid Warzyński, specjalista Służby Leśnej wyjaśnili zasady poprawnego przechowywania i sadzenia delikatnych drzewek.
Opowiedzieli też o gatunkach drzew najczęściej występujących w Borach, a także o ogromie pracy niezbędnej do utrzymania zdrowego drzewostanu.
Dokształciły się całe rodziny, bo do akcji „Chrońmy Bory” przystąpiły także dzieci.
- Rodzinny charakter wydarzenia nie tylko zjednoczył naszych pracowników i dał im wiele satysfakcji, ale nauczył również dzieci, jak delikatne są młode sadzonki oraz ile troski i pracy należy włożyć, aby zmieniły się one w silny, dający schronienie las – mówi Karolina Kawczyńska, dyrektor marketingu w firmie Gzella.
Bardziej docenią las
Leśnicy bardzo chętnie wspierają takie akcje.
- Mamy nadzieję, że spotkanie w lesie uświadomiło uczestnikom, jak czasochłonna jest praca leśniczych, dzięki czemu z rozwagą podejdą do częstych przypadków zanieczyszczania lasu – mówi Dawid Warzyński. - Bory Tucholskie to nasze wspólne dobro. Dzisiejsze działania widoczne będą dopiero za kilkanaście lat, a więc dobre zmiany zajmują naprawdę dużo czasu.