https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Senator Brejza był pierwszym, który wystąpił o ponowne otwarcie Punktu Paszportowego w Inowrocławiu

Dominik Fijałkowski
Senator Ryszard Brejza postanowił przypomnieć kulisy zamknięcia Punktu Paszportowego w Inowrocławiu. Podkreślił też, że jako pierwszy zwrócił się do wojewody o ponowne otwarcie tego biuira
Senator Ryszard Brejza postanowił przypomnieć kulisy zamknięcia Punktu Paszportowego w Inowrocławiu. Podkreślił też, że jako pierwszy zwrócił się do wojewody o ponowne otwarcie tego biuira Dominik Fijałkowski
Senator Ryszard Brejza przypomina kulisy zamknięcia Punktu Paszportowego w Inowrocławia. Zauważa też, że to on, jako pierwszy zwrócił się do wojewody o ponowne uruchomienie tego biura w mieście.

Jak już krótko informowaliśmy, Michał Sztybel, wojewoda kujawsko-pomorski poinformował ostatnio, że Punk Paszportowy w Inowrocławiu reaktywuje swoją działalność z dniem 1 kwietnia 2025 roku.

W przesłanym do mediów stanowisku napisał: "W ostatnim czasie w sprawie ponownego otwarcia Punktu Paszportowego w Inowrocławiu trafiły do mnie interwencje Pani Poseł Magdaleny Łośko wraz z zapytaniem Pana Prezydenta Inowrocławia Arkadiusza Fajoka. W związku z powyższym, po analizie wymogów koniecznych do otworzenia zewnętrznego Punktu Paszportowego, uwzględniających wszystkie uwagi dotyczące spełnienia norm i przepisów prawa zwróciłem się do organów jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu inowrocławskiego (Urzędu Miasta Inowrocławia oraz Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu) celem zapytania o współpracę i udostępnienie pomieszczeń. Otrzymałem natychmiastową pozytywną odpowiedź Prezydenta Inowrocławia. Wobec powyższego deklaruję ponowne otwarcie Punktu Paszportowego na dzień 1 kwietnia. W tym czasie wypracowywane będą szczegóły porozumienia między miastem Inowrocław a Wojewodą".

Stanowisko wojewody skomentował Arkadiusz Fajok, prezydent Inowrocławia: - Cieszę się, że punkt zostanie ponownie otwarty w naszym mieście. Dziękuję panu wojewodzie i pani poseł Magdalenie Łośko za wsparcie.

Głos w sprawie postanowił zabrać inowrocławski senator Ryszard Brejza.

"Przypominam, że do zamknięcia punktu przyczyniła się przestępcza działalności dwójki pracowników Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy wystawiali fałszywe paszporty dla osób ściganych o ciężkie przestępstwa" - czytamy w informacji przesłanej przez senatora.

Senator przypomniał też, że zamknięcie Punktu Paszportowego w Inowrocławiu nastąpiło tuż przed sezonem wakacyjnym i spowodowało znaczne utrudnienia w uzyskaniu paszportu przez inowrocławian i mieszkańców powiatu, dlatego jako pierwszy (tego samego dnia, którego ogłoszono decyzję o zamknięciu punktu) wystąpił z oficjalną interwencją w tej sprawie prosząc wojewodę o jak najszybsze, ponowne otwarcie tego biura. Wojewoda zapewnił wówczas senatora, że ponowne uruchomienie punktu nastąpi w jak najszybszym możliwym terminie.

"(...) dziękuje Wojewodzie za ponowne uruchomienie punktu, wyrażając również nadzieję, że osoby odpowiedzialne za handel lewymi paszportami, jak i również lewymi wizami - odpowiedzą za swoje czyny przed sądem" - napisał senator Brejza.

Trwa głosowanie...

Do której z tych służb masz największe zaufanie?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska