Z informacji z Urzędu Marszałkowskiego wiadomo, że prawdopodobnie w październiku ogłoszony będzie konkurs, w którym zgłosić będzie można wniosek dotyczący ul. Przemysłowej w Sępólnie.
- No cóż, ostatnio się nam nie udało - przyznaje Stupałkowski. - Ponowimy nasz wniosek, bo bardzo zależy nam na przebudowie tej ulicy. Łączy ona przecież nasze tereny przemysłowe z miastem, z ul. Komierowską i Kościuszki.
Przeczytaj także: Od lat nie dają znaku życia. Szuka ich rodzina
A konkursy z nowej perspektywy finansowej powoli startują. Samorząd już złożył projekty dotyczące termomodernizacji, środki są dzielone z puli tzw. polityki terytorialnej. Dotacja może wynieść nawet 75 proc., resztę musi dołożyć samorząd. W planach jest ocieplenie trzech budynków. Pierwszy to gmach administracji, czyli Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego i Powiatowego Urzędu Pracy.
Zakres - wymiana stolarki okiennej i docieplenie dachu. Drugie zadanie dotyczy szkoły w Zalesiu, a trzecie - budynku sportowego na stadionie, tzw. pilawy. - O uzyskanie dofinansowania jestem raczej spokojny - mówi Stupałkowski. - Faktycznie, pieniądze te zostały już wcześniej podzielone między samorządami. Były przecież prowadzone negocjacje i umówiliśmy się między sobą, jaka pula przysługuje na konkretny samorząd.
To fakt. Także inne jednostki samorządu terytorialnego, tak jak powiat sępoleński, ale i inne gminy, jak Więcbork czy Kamień są pewne swego. Pisaliśmy już wcześniej w „Pomorskiej, jakie plany ma starostwo.
Przez dwa ostatnie lata samorządy musiały sobie radzić bez strumienia finansowego z Unii. Realizowane inwestycje były prowadzone wyłącznie z samorządowych inwestycji. W Sępólnie przykładem była choćby ul. Małcużyńskiego.
źródło: TVN Meteo Active/x-news