To realizowany od ubiegłego roku projekt Związku Miast Polskich wymiany doświadczeń oświatowych, gospodarczych i kulturalnych, w którym bierze udział Sępólno wraz z pięcioma gminami.
Sępolanie byli już w Lesznie, Nowym Tomyślu i Bolesławcu. Teraz uczestnicy projektu złożą wizytę w Sępólnie.
Sępólno chce się pochwalić i pokazać atuty niewielkiego miasteczka na Krajnie. Po oświacie przyszedł czas na promowanie gospodarki i kultury.
Z tej okazji w tym tygodniu w pracowni ceramicznej Centrum Kultury i Sztuki Sępólnie od rana do wieczora instruktorzy, uczestnicy zajęć plastycznych i kto tylko ma jako takie pojęcie o wypiekaniu i szlifowaniu gliny pracują w pocie czoła. Wszystko po to, żeby przygotować 25 misek z gliny.
- Nie mamy czterystumetrowego mostu jak Bolesławiec czy największego koszyka wiklinowego jak Nowy Tomyśl - mówi Jarosław Dera, szef referatu komunalnego w sępoleńskim magistracie. - Postawiliśmy na przyrodę, tradycje kulinarne i wyroby z gliny. Chcemy pokazać, że to są atuty gminy Sępólno.
SĘPÓLNO Miski na znak współpracy
MARIETTA CHOJNACKA

Kto żyw pomagał przygotować gliniane miski. Na zdjęciu Agnieszka Lach z Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Bogumiłą Olszewska i Irena Quiring-Korczak z pracowni ceramicznej.
Dziś przyjeżdżają reprezentanci Drezdenka, Bolesławca, Nowego Tomyśla, Leszna oraz Jeleniej Góry, żeby popatrzeć, jak gospodaruje gmina Sępólno.