https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SĘPÓLNO Miski na znak współpracy

MARIETTA CHOJNACKA
Kto żyw pomagał przygotować gliniane miski. Na zdjęciu Agnieszka Lach z Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Bogumiłą Olszewska i Irena Quiring-Korczak z pracowni ceramicznej.
Kto żyw pomagał przygotować gliniane miski. Na zdjęciu Agnieszka Lach z Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Bogumiłą Olszewska i Irena Quiring-Korczak z pracowni ceramicznej. MARIETTA CHOJNACKA
Dziś przyjeżdżają reprezentanci Drezdenka, Bolesławca, Nowego Tomyśla, Leszna oraz Jeleniej Góry, żeby popatrzeć, jak gospodaruje gmina Sępólno.

To realizowany od ubiegłego roku projekt Związku Miast Polskich wymiany doświadczeń oświatowych, gospodarczych i kulturalnych, w którym bierze udział Sępólno wraz z pięcioma gminami.
Sępolanie byli już w Lesznie, Nowym Tomyślu i Bolesławcu. Teraz uczestnicy projektu złożą wizytę w Sępólnie.
Sępólno chce się pochwalić i pokazać atuty niewielkiego miasteczka na Krajnie. Po oświacie przyszedł czas na promowanie gospodarki i kultury.
Z tej okazji w tym tygodniu w pracowni ceramicznej Centrum Kultury i Sztuki Sępólnie od rana do wieczora instruktorzy, uczestnicy zajęć plastycznych i kto tylko ma jako takie pojęcie o wypiekaniu i szlifowaniu gliny pracują w pocie czoła. Wszystko po to, żeby przygotować 25 misek z gliny.
- Nie mamy czterystumetrowego mostu jak Bolesławiec czy największego koszyka wiklinowego jak Nowy Tomyśl - mówi Jarosław Dera, szef referatu komunalnego w sępoleńskim magistracie. - Postawiliśmy na przyrodę, tradycje kulinarne i wyroby z gliny. Chcemy pokazać, że to są atuty gminy Sępólno.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska