Siatkarze Stali Grudziądz chcą się odegrać na Gdańsku. Już w sobotę

(marz)
Siatkarze Stali Grudziądz przegrali pierwszy mecz w II lidze, ale wygrali spotkanie Pucharu Polski z Chełmżą
Na "pierwszy ogień" w II lidze Stal Grudziądz poległa w swojej hali. Zmobilizowała się na mecz 2. kolejki, który rozegra w Mniszek Arenie w sobotę, 3 października. Początek o godz. 17.

KS STAL GRUDZIĄDZ - KS ESPADON SZCZECIN 1 :3 (33:31, 16:25, 16:25, 11:25)

Już pierwszy set meczu Stali z Espadonem dostarczył sporej porcji emocji. Był niezwykle wyrównany.
Goście ustawili poprzeczkę wysoko, ale na początku meczu górą byli siatkarze Stali. Wygrali 1. seta 33:31. To rzadko spotykany rezultat w siatkówce.

Fakt, że grudziądzanie udanie rozpoczęli mecz dawał nadzieję na inauguracyjne zwycięstwo. Miejscowi kibice z nadzieją dopingowali swój zespół, jednak już 2. set pokazał, że szczecinianie są w bardzo dobrej dyspozycji. "Rozkręcili się" i zaczęli sprawiać drużynie Stali coraz więcej kłopotów. Ekipa znad morza nabrała przysłowiowego wiatru w żagle.

W zespole Espadona gra kilku zawodników wywodzących się z I ligi. Niewątpliwie miało wpływ na to, iż kolejne trzy sety ekipa ze Szczecina rozstrzygnęła bezapelacyjnie na swoją korzyść, uzyskując coraz to większą przewagę. Zainkasowała w Grudziądzu 3 punkty.

Goście wystąpili w składzie: Kowalonek, Kopiński, Zapaśnik, Bukowski, Tołoczko, Markiewicz, Pietrzak, Orłowski, Cieśluk, Rogowski, Matera, Zgliński. Na ławce trenerskiej zasiedli Zdzisław Gogol i Michał Doliński.

Espadon to silny klub, który ma także drużynę I-ligową. Podopieczni Piotr Gabrycha walczyli ambitnie, dzielnie stawiali czoła doświadczonemu zespołowi ze Szczecina, jednak rywalom ustępowali. Trudno, musieli przełknąć gorycz porażki.

Trener Stali Piotr Gabrych zapowiadał, że jego drużynie - beniaminkowi - będzie ciężko w tym sezonie. - Rzeczywistą siłę drużyn II ligi będzie można poznać mniej więcej po 3-4 kolejkach - mówił. - Nie wiemy, co grają nasi rywale. Składy zespołów pozmieniały się. Przekonamy się też, jaki jest nasz potencjał. W tym sezonie chcemy utrzymać się w II lidze .

Inne mecze 1. kolejki: GKS Stoczniowiec Gdańsk -UKS OPP Powiat Kołobrzeski 1:3 (23:25, 30:28, 21:25, 17:25), KS Chełmża - NTS Trójka Nakło 3:2 (25:23, 21:25, 25:20, 20:25, 15:9), LUKS Wilki Wilczyn - LO MS Świnoujście 3:0 (25:15, 25:12, 25:19). Pauzował AZS-AWF Poznań.

W sobotę mecz Stal Grudziądz - Stoczniowiec Gdańsk

Kolejny sprawdzian ligowy już 3 października (sobota) o godz. 17.00 w Mniszek Arenie. W 2. kolejce nasi siatkarze zmierzą się ze Stoczniowcem Gdańsk, który też poległ u siebie. Będzie bardzo zdeterminowany, żądny zwycięstwa. Podobnie jak Stal. Ze Stoczniowcem Stal zagra także w kolejnej rundzie Pucharu Polski (7 października w Grudziądzu). W 2. kolejce II ligi Espadon Szczecin gra w Nakle, KS Chełmża jedzie do Świnoujścia a Wilki zagrają w Poznaniu z AZS-UAM. Pauzuje tym razem Kołobrzeg.