Siatkówka - II liga kobiet: Budowlani Synapsa Toruń wygrywają na Pomorzu

Świetny weekend Budowlanych - dwa mecze, sześć punktów i awans na pozycję wicelidera II ligi.

11. PTPS II Piła 16 3 7:47

PIAST - BUDOWLANI 1:3 (25:27, 16:25, 25:23, 14:25)
BUDOWLANI SYNAPSA: A. Lewandowska, D. Lewandowska, Sikorska, Radzikowska, Sobczak, Wiśniewska, Lis (l) oraz Adamowicz, P. Kotłowska.

RSMS - BUDOWLANI 0:3 (22:25, 20:25, 20:25)
BUDOWLANI SYNAPSA: A. Lewandowska, D. Lewandowska, Sikorska, Radzikowska, Sobczak, Wiśniewska, Lis (l) oraz Adamowicz, Stężewska.

To był najtrudniejszy weekend toruńskich siatkarek w tym sezonie. Choć zgodnie z terminarzem miały tym razem odpoczywać, to po przesunięciach terminów w sobotę zmierzyły się z Piastem Szczecin, a w niedzielę z RSMS Police.

Z Piastem jeszcze dwa lata temu rywalizowały o miejsce w czołówce I ligi. Teraz oba kluby przede wszystkim starają się przetrwać, co zdecydowanie lepiej wychodzi toruniankom. Na własnym parkiecie Budowlani Synapsa triumfowali bez straty seta, w rewanżu szczecinianki zdołały ugrać jedną partię.
Gospodynie wygrały minimalnie trzeciego seta, ale kluczowy okazał się pierwszy, w którym nasz zespół był górą na przewagi. - To było "macanie" przeciwnika, który ostatnio sporo zmienił w składzie i w kilku sytuacjach potrafił nas zaskoczyć. Opanowaliśmy jednak sytuację i potem wszystko poszło już gładko. W trzecim secie to nie rywalki dobrze zagrały, ale my popełniliśmy kilka błędów. Poza tym uderzona piłką w krtań Dorota Lewandowska musiała na chwilę zejść z boiska i to nas zdekoncentrowało - podkreśla trener Mariusz Soja.

Dzień później w Policach takich emocji już nie było. RSMS gra ostatnio znacznie skuteczniej, ale przeciwko toruniankom był bez szans. - To nie był najwyższy poziom siatkówki, ale w naszej sytuacji najważniejsze jest zwycięstwo i komplet punktów - podkreślił trener Mariusz Soja.

Dzięki dwóm wygranym toruńskie siatkarki awansowały na drugie miejsce w tabeli. I tam też powinny pozostać do końca rundy zasadniczej, bo z trzecim Pałacem II Bydgoszcz i czwartym Jokerem Świecie zagrają jeszcze we własnej hali.

W innych meczach: Sokół Mogilno - Zawisza Sulechów 0:3, Joker Świecie - Jedynka Aleksandrów Łódzki 0:3, Energetyk Poznań - PTPS II Piła 3:0, Pałac II Bydgoszcz - Czarni Słupsk 3:0, mecz Piast Szczecin - RSMS Police został przełożony na 19 lutego.