Siatkówka - PlusLiga Kobiet: Centrostal uległ Atomowi/Trefl

(jac)
Nie udał się bydgoskiemu zespołowi rewanż za porażkę z 1. rundy. Tak jak w Sopocie, tak w Bydgoszczy, w sobotnim meczu podopieczne Piotra Makowskiego nie sprostały rywalkom z Atomu/Trefl.

GCB Centrostal-Atom Trefl

CENTROSTAL - ATOM/TREFL 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

CENTROSTAL: Pelc 3 pkt., Spicer 1, Leys 11, Mróz 6, Polak 4, Kuligowska 9 i Kuehn-Jarek - libero; Kowalkowska 8, Zielińska 3, Sawoczkina, Skiba. Atak 30, blok 9, zagrywka 6, po błędach rywalek 20. ATOM/TREFL: Fernandez 6, Bełcik 1, Ozsoy 14, Maculewicz 12, Fatjejewa 3, Świeniewicz 12 i Maj - libero; Śliwa, Boz 6, Nuszel. Atak 38, blok 10, zagrywka 6, po błędach rywalek 19.

W walce z takim rywalem jak Trefl, trzeba wykorzystać wszystkie okazje do zdobywania punktów i zagrać na maksimum możliwości.

W 1. secie bydgoszczanki przegrywały 4:8 i 12:16, jednak dzięki błędom Bełcik (zagrywka i podwójne odbicie) wyszły na prowadzenie 20:19. Niestety w decydującym momencie najpierw Leys, a potem Mróz posłały zagrywki w aut, pomyliła się w ataku Polak i Trefl prowadząc 22:21 jeszcze powiększył przewagę zagrywką Maculewicz i blokiem na Polak (24:21). W 2. secie bydgoszczanki nie wykorzystały prowadzenia 21:18, w trzecim przez większość goniły rywalki, niestety bezskutecznie. Szkoda, że nie udało się wykorzystać okazji do zdobycia punktów, bo sopocianki niczym wielkim nie zachwyciły.

- Podjęliśmy walkę, ale zabrakło nam nie tyle szczęścia, co umiejętności. Trenując nawet po dwadzieścia godzin na dobę pewnych rzeczy nie przeskoczymy - przyznał po meczu bydgoski szkoleniowiec. - Przy naszym prowadzeniu w drugim secie zawodniczki Atomu przycisnęły nas zagrywką. Trefl jest dobrym zespołem i stawia sobie wysokie cele. Trochę nam brakuje, ale czego, to zostawię dla siebie

10. kolejka:Aluprof Bielsko-Biała - Wybrzeże/TPS Rumia 3:0 (16, 16, 18), Impel/Gwardia Wrocław - Tauron/MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (-18, 22, 15, -17, 11), Pronar/AZS Białystok - Organika/Budowlani Łódź 3:0 (16, 20, 17), Stal Mielec - Muszynianka Muszyna (19 marca)