#Volley Wrocław - OnlyBio Pałac Bydgoszcz. To był mecz o siódme miejsce w tabeli

Dariusz Knopik
OnlyBio Pałac po raz drugi w sezonie przegrał z #Volley
OnlyBio Pałac po raz drugi w sezonie przegrał z #Volley Dariusz Bloch
Stawką meczu #Volley Wrocław - OnlyBio Pałac Bydgoszcz było siódme miejsce w Tauron Lidze. W lepszej sytuacji były bydgoszczanki, które miały jeden punkt więcej od rywalek.

#Volley Wrocław - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0
Sety: 25:21, 25:20, 25:22
#Voley: Pacak 7, Szczurowska 19, Bączyńska 6, Witowska 8, Muhlsteinova 1, Bidias 9, Saad (libero) oraz Stancelewska 1, Szady 0.
OnlyBio Pałac: Nowakowska 8, Lewandowska 0, Ter Brugge 9, Żurowska 15, Różyńska 4, Bałdyga 3, Witkowska (libero) oraz Mazurek 1, Łyszkiewicz 3, Kobus 3, Justka (libero)

W pierwszym secie bydgoszczanki miały problem z przyjęciem zagrywki Julii Szczurowskiej. Straciły trzy punkty z rzędu i przegrywały 8:11. Po chwili to bydgoszczanki dzięki serwisom Anneclaire Ter Brugge był remis. Kolejne sześć akcji pałacanki przegrały. Trener Jakub Tęcza zmienił rozgrywającą. Paulinę Bałdygę zastąpiła Magdalena Mazurek. Straty udało się odrobić tylko częściowo.

Druga partia zaczęła się od błędów bydgoskich zawodniczek praktycznie w każdym elemencie. Przy stanie 3:8 trener Tęcza poprosił o przerwę. Potem zmienił atakującą: Koleta Łyszkiewicz zastąpiła Ter Brugge. Pojawiła się także Kamila Kobus zamiast Anny Lewandowskiej. Niestety, wielkiej poprawy nie było.

W trzeciej odsłonie na boisko wróciły Bąłdyga i Ter Brugge. Bydgoszczanki poprawiły grę blokiem i wygrywały 5:3. Jednak po chwili znowu wróciły demony z błędami, szczególnie w ataku. Z przewagi nie zostało nic, a nawet pałacanki musiały gonić wynik. Walczyły, ale nie potrafiły zdominować rywalek i ostatecznie przegrały.