Skoki narciarskie na żywo. Konkurs indywidualny w Lahti - Stoch zwyciężył! [WYNIKI]

S, AIP
W Lahti trzymać będziemy kciuki za Kamila Stocha i jego kolegów.
W Lahti trzymać będziemy kciuki za Kamila Stocha i jego kolegów. Szymon Starnawski
Po sukcesach na zimowej olimpiadzie w Pjongczang nasi skoczkowie wrócili do walki o najlepsze pozycje w Pucharze Świata. Kamil Stoch wygrał zawody w Lahti z przewagą ponad 20 punktów na drugim zawodnikiem!

Przed dzisiejszymi zawodami na pierwszym miejscu w Pucharze Świata był Stoch z przewagą 43 punktów nad drugim Richardem Freitagiem. Podium zamykał mistrz i wicemistrz olimpijski Andreas Wellinger. Czołową dziesiątkę zamykał Dawid Kubacki.

Piątkowe kwalifikacje wygrał Stoch, a drugie miejsce zajął Kubacki. Stoch wygrał także nieoficjalną klasyfikację indywidualną konkursu drużynowego - skoczył 127,5 m i 131 m.

Polscy skoczkowie nie stracili formy po igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu - taki można wysnuć wniosek po sobotnim konkursie drużynowym w Lahti. Najlepiej z naszych reprezentantów spisywał się oczywiście Kamil Stoch. Solidnie skakali Dawid Kubacki i Maciej Kot, a poprawnie Stefan Hula.

Puchar Świata w Lahti - konkurs drużynowy na żywo [WYNIKI, TRANSMISJA, ONLINE]

Nadspodziewanie słabo prezentowali się w sobotę Norwegowie, czyli świeżo upieczeni mistrzowie olimpijscy. A Niemcy, może nie byli poza zasięgiem, ale udowodnili, że na finiszu sezonu będą bardzo mocni.

W niedzielnym konkursie Stoch zdecydowanie wygrał pierwszą serię.

W drugiej świetny skok oddał Eisenbichler, co pozwoliło mu awansować z siódmego na drugie miejsce. Stoch znokautował rywali - oddając najdłuższy skok - 134 metry. Kubacki zakończył zawody na czwartej lokacie.