Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W 1938 roku odbył się drugi w historii światowy czempionat w...

Skoki narciarskie. Najpiękniejsze chwile z udziałem polskich skoczków w Lahti. Sukcesy na mistrzostwach świata czy Pucharze Świata. GALERIA

Stanisław Marusarz - srebrny medal na MŚ w 1938 roku

W 1938 roku odbył się drugi w historii światowy czempionat w Lahti. To właśnie wtedy swój jedyny w karierze medal wywalczył Stanisław Marusarz. Polak ostatecznie zajął drugie miejsce, choć według wielu został ''oszukany i okradziony'' z mistrzowskiego tytułu. Legenda skoczyła o 5,5 m dalej niż pierwszy Norweg Asbojoern Ruud. Wyniki ogłoszono parę godzin po konkursie, a po zakończeniu zawodów wielu gratulowało Polakowi zwycięstwa. Norwegowie przyznali tytuł swojemu rodakowi.