
Leć, Adaś, leć
W 2002 i 2010 roku Małysz zdobywa cztery medale olimpijskie. W Salt Lake City wywalczył brązowy medal na normalnej skoczni i srebrny na dużej, natomiast w Vancouver dwa srebrne medale na dużej i średniej. Rekordem życiowym Małysza jest skok o długości 230,5 metra, który wykonał na skoczni Vikersundbakken w Vikersund (2011).

Miliony przed telewizorami
Lata 2001 – 2011 były czasem olbrzymiego zainteresowania skokami narciarskimi w Polsce, znanym jako „małyszomania”. Występy Małysza były śledzone przez miliony widzów. Rekord oglądalności padł podczas olimpiady w Salt Lake City (2002), gdy konkurs skoków oglądało 14 milionów telewidzów. Rekord ten pobiły dopiero transmisje meczów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w roku 2012.

Małyszomania
Adam Małysz znajdował się u szczytu popularności. Nazywano go „Królem Adamem I”, „Orłem z Wisły”, „Naszym Polskim Orłem” i „Polskim obiektem latającym”. W sprzedaży były gadżety z wizerunkiem skoczka, natomiast Stowarzyszenie Cukierników RP wykonało rzeźbę Małysza z białej czekolady (rzeczywistej wielkości). Z okazji benefisu skoczka w 2011 roku zorganizowano akcję „Cała Polska nosi wąsy”, w której brały udział zarówno osoby publiczne, jak i rzesze kibiców. W tym samym roku Małysz uzyskał tytuł „Superczempiona” w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”.

Nowy lider
Następnym liderem polskiej reprezentacji został Kamil Stoch. W sezonie 2011/2012 stawiał na podium siedmiokrotnie! Zwyciężył w konkursach PŚ w Zakopanem i Predazzo. Stoch do tej pory zdobył 4 medale na zimowych igrzyskach: dwa złote w Soczi (normalna i duża skocznia), złoto (duża skocznia) i brąz w Pjongczangu (zawody drużynowe – skład: Kot, Hula, Kubacki i Stoch). W konkursie drużynowym w Soczi Polacy (w składzie: Stoch, Kot, Ziobro i Żyła) zajęli 4. miejsce.