Śląsk Wrocław przegrał z Rapidem Bukareszt

(ARKL)
na początku meczu zmarnował świetną okazję na objęcie prowadzenia.
na początku meczu zmarnował świetną okazję na objęcie prowadzenia. fot. mmwroclaw.pl
Śląsk Wrocław przegrał z Rapidem Bukareszt w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europejskiej

Śląsk Wrocław - Rapid Bukareszt 1:3 (1:2)
Bramki: Sebastian Mila (16) - Nicolae Grigore (24) Mihai Roman (34), Iulian Apostol (79)
ŚLĄSK: Kelemen - Celeban, Pietrasiak, Wasiluk, Socha - Dudek (72. Sztylka), Elsner - Sobota (46. Madej), Mila, Cetnarski (46. Voskamp) - Diaz.
Żółte kartki: Wasiluk, Díaz, Socha, Mila - Marcos Antônio, Rui Duarte, Herea.

Od początku meczu było widać, że oba zespoły są zainteresowane tylko zwycięstwem. Gra toczyła się od jednego pola karnego do drugiego, ale klarownych sytuacji nie było aż tak dużo.

Dopiero w 16. minucie Sebastian Mila, niczym sprzed lat przeciwko Manchesterowi City, pokonał strzałem z rzutu wolnego Comana. Odpowiedź Rapidu była niemal natychmiastowa. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Grigore, piłka po drodze otarła się o jednego z wrocławian i zatrzymała się w siatce Mariana Kelemena.

Jeszcze przed przerwą było 2:1 dla Rapidu. Po składnej akcji i podaniu Bożovicia do siatki trafił Roman. Na nic dla Śląska zdały się zmiany. Łukasz Madej co prawda rozruszał nieco lewą flankę, ale brakowało zrozumienia w szeregach wrocławian.

W końcówce spotkania Rapid podwyższył na 3:1. Mnóstwo błędów w defensywie drużyny z Oporowskiej poskutkowało bramką Apostola. Jeszcze w ostatnich minutach wrocławianie próbowali zmniejszyć straty, ale świetne okazje zmarnowali m.in. Madej, Rok Elsner czy Johan Voskamp.