Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sławomir Szeliga: - Dyrektor PCPR nie poinformował przełożonych o przeprowadzonej kontroli

Redakcja
Sławomir Szeliga
Sławomir Szeliga Dariusz Nawrocki
Nie milkną echa zwolnienia Sławomira Szeligi z funkcji wicestarosty inowrocławskiego. Stracił pracę, bo nie zauważył błędów popełnionych przez PCPR. Nie wiedział o nich?

"Szanowni Państwo!

Analiza reakcji czytelników /internautów/ po lekturze relacji dziennikarskich z ostatniej sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego, skłania do następującej refleksji.

Ocena wiarygodności moich wyjaśnień sprowadza sie do odpowiedzi na pytanie: czy rzeczywiście nie wiedziałem o ustaleniach kontrolnych Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, wydanych zaleceniach pokontrolnych oraz o wszczęciu postępowania administracyjnego przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego wobec Zarządu Powiatu?

Raport z dnia 22 maja 2012 roku, z weryfikacji działań podjętych przez dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w zakresie realizacji programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy, przeprowadzonej przez Kierownika Biura Audytu Wewnętrznego i Kontroli Starostwa Powiatowego, zawiera następujące stwierdzenia: "przeprowadzona analiza dokumentacji sprawy w sposób jednoznaczny wykazała, że dyrektor PCPR od dnia 20 października 2011r. do dnia 30 kwietnia 2012r. nie poinformował swoich przełożonych o przeprowadzonej kontroli, poczynionych ustaleniach oraz przypisanej do zwrotu kwocie 15 960,00 zł wraz z należnymi odsetkami. Swoim działaniem dyrektor PCPR przyczynił się do uszczuplenia budżetu Powiatu Inowrocławskiego, powodując jednocześnie naruszenie dyscypliny finansów publicznych".

Dla mnie zasadnicze pozostaje pytanie: dlaczego te informacje były przede mną ukrywane?

Jednocześnie warto odnotować, że 27 kwietnia 2012 roku, Rada Powiatu Inowrocławskiego podjęła jedogłośnie uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu z działalności Centrum w roku 2011, a wcześniej uczynił to Zarząd Powiatu oraz Komisja Zdrowia i Polityki Społecznej.

Wiadomości z Inowrocławia

Postawę prawną podjęcia uchwały stanowi ustawa o samorządzie powiatowym. Ponadto ustawa o pomocy społecznej stanowi, że kierownik powiatowego centrum pomocy rodzinie składa radzie powiatu coroczne sprawozdanie z działalności centrum oraz przedstawia wykaz potrzeb w zakresie pomocy społecznej. Starosta Inowrocławski przy pomocy powiatowego centrum pomocy rodzinie sprawuje nadzór nad działalnością rodzinnej opieki zastępczej, ośrodków adopcyjno-opiekuńczych, jednostek specjalistycznego poradnictwa, w tym rodzinnego, oraz ośrodków wsparcia, domów pomocy społecznej, placówek opiekuńczo-wychowawczych i ośrodków interwencji kryzysowej.

W tej uchwale czytamy m.in.: "Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z Fundacją Dzieci Niczyje 24 października przyznały Certyfikat nr 52 potwierdzający, że pokój przesłuchań prowadzony przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie spełnia standardy miejsca przyjaznego przesłuchiwaniom dzieci. "Niebieski pokój" jest specjalnie przystosowany do przesłuchań dzieci - pokrzywdzonych i świadków przestępstwa".

Czy w/w organy powiatu /rada, zarząd/ podejmowałyby stosowne uchwały w kwietniu 2012 roku w przypadku wątpliwości dotyczących prawidłowego funkcjonowania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu?!
Pozdrawiam! Sławomir Szeliga"

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska