https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Słuchacze golubsko-dobrzyńskiej filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na rozpoczęciu roku

Karolina Rokitnicka
Słuchacze golubsko-dobrzyńskiej filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na rozpoczęciu roku akademickiego.

Wykład inauguracyjny wygłosiła Monika Gackowska. Mówiła na temat zasad zdrowego żywienia.- To, co jemy wpływa na bardzo wiele rzeczy, zdrowie, wygląd, samopoczucie – mówiła specjalistka.

Wykłady UTW odbywają się raz w miesiącu. Na ten semestr zaplanowano ich jeszcze pięć. Najbliższy odbędzie się 28 października o godz. 17.30. O pięknie polskich gór będzie mówił Tomasz Kądziorski. Ponadto będzie poruszony temat wędrówek europejskich, zdrowia kręgosłupa, stresu i Boga widzianego oczami różnych kultur. Tematyka jest bardzo różnorodna. Wykłady wygłaszają eksperci od środowiska, zdrowia, historii, geografii, ... - Nasz uniwersytet jest otwarty na nowe osoby. Można zostać jego słuchaczem lub po prostu przyjść na wykład, który wydaje się interesujący – mówi słuchaczka Barbara Wasiluk, która otworzyła rok akademicki w zastępstwie koordynatorki filii UTW Janiny Tuszyńskiej.

UTW jest otwarty na osoby aktywne, chłonne wiedzy. Ankiety znajdują się w bibliotece. Można także dzwonić w tej sprawie pod numer tel. 56 682 16 90

To już drugi semestr od czasu nawiązania współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy. - Od marca jesteśmy filią UTW prowadzonego prze tę uczelnię. Wcześniej przez osiem działaliśmy jako uniwersytet prowadzony przez stowarzyszenie – informuje koordynator filii Janina Tuszyńska.

Współpraca z WSG okazała się bardzo owocna – do naszego miasta regularnie przyjeżdżają wykładowcy z Bydgoszczy.
Wykłady to niejedyna forma działalności uniwersytet zrzeszającego seniorów. Są także liczne wyjazdy.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska