Dlaczego nie mówimy? - pytał Piotr Nagiel podczas słowno-muzycznego programu profilaktycznego, mającego odwieźć młodzież od stosowania przemocy, korzystania ze środków odurzających, alkoholu.
Artysta, poza występami z zespołem STO%, żywo interesuje się działalnością profilaktyczną i właśnie w charakterze terapeuty wystąpił w Służewie (gm. Aleksandrów Kujawski).
Podczas rozmowy z uczniami wskazywał na konsekwencje bierności wobec przemocy, tolerancji dla stosowania narkotyków czy dopalaczy. Swoje argumenty obrazował przykładami, m.in. gdańskiej gimnazjalistki, która w skutek przemocy psychicznej i upokorzenia ze strony innych uczniów, popełniła samobójstwo, czy lidera grupy Dżem, który zmarł w skutek przedawkowania narkotyków.
Podczas rozmowy z młodymi ludźmi tłumaczył jak ważna jest silna wola. - Jedyną rzeczą, na którą mamy wpływ to dokonywanie wyborów - tłumaczył Nagiel.
Programu profilaktycznego z zainteresowaniem wysłuchali uczniowie Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Służewie i Zespołu Szkół im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach.
W godzinach popołudniowych odbył się uroczysty Mityng Rocznicowy, uczestniczyły w nim grupy Anonimowych Alkoholików z gminy Aleksandrów Kujawski wraz z rodzinami i przyjaciółmi, oraz zaproszeni goście.
Wieczorem Piotr Nagiel wystąpił przed gośćmi, koncert sprawił wiele radości i pozwolił na dobrą zabawę w przyjaznej atmosferze.
Spotkanie zostało zorganizowane przez wójta gminy Aleksandrów Kujawski, przy współpracy z panem Zbigniewem Dębowskim, terapeutą grupy AA Przystań w Służewie.