Śmiertelny wypadek w okolicy Kołbaskowa. Nie kursują pociągi...

  Śmiertelny wypadek w okolicy Kołbaskowa. Nie kursują pociągi [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Folkman

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  W środę około godz. 11.30 samochód osobowy wjechał pod pociąg na trasie Szczecin Gumieńce – Tantow (Niemcy). W wypadku zginął kierowca osobówki. Ruch pociągów został wstrzymany.
  Śmiertelny wypadek w okolicy Kołbaskowa. Nie kursują pociągi [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/18
  przejdź do galerii
  Zobacz galerię

  AKTUALIZACJA, GODZ. 17.45

  Ofiarą wypadku jest mężczyzna, prawdopodobnie mieszkaniec naszego regionu - wynika z nieoficjalnych informacji. Maszynista po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

  - Nie było powodów zatrzymywania w tej sprawie kogokolwiek - mówi prokurator Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

  Prokuratura zapowiada sekcję zwłok, która ma pomoc w ustaleniu przyczyny zgonu kierowcy skody, który dziś przed południem zginął po zderzeniu jego auta z pociągiem.

  Auto osobowe spłonęło doszczętnie, ale zachowały się tablice rejestracyjne (prawdopodobnie wypadły podczas zderzenia z pociągiem). Z rejestracji ma wynika, że auto było zarejestrowane w naszym regionie, a kierowcą był mężczyzna. Nie ma jednak pewności, czy był obywatelem Polski.

  Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód. Nie wyklucza, że w sprawie zostanie powołany biegły do spraw badania wypadków drogowych.

  Wiadomo już, że w pociągu był monitoring, nie wiadomo jednak, czy da się odczytać nagranie. Cześć kabiny pociągu spłonęła.

  Po południu strażacy zakończyli już swoje czynności. W akcji brało udział sześć zastępów. Na miejscu są jeszcze policjanci. Przy zabezpieczaniu śladów obecny był też prokurator.

  Zobacz galerię

  GODZ. 15.24

  - Do wypadku doszło na przejeździe kolejowo-drogowym w okolicy Kołbaskowa na jednotorowym szlaku Szczecin Gumieńce – granica z Niemcami - informuje Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Samochód osobowy wjechał tam pod pociąg pasażerski relacji Tantow (Niemcy) – Szczecin Gumieńce.

  Jak podkreśla Karol Jakubowski, przejazd jest oznakowany i wyposażony w sygnalizację świetlno-dźwiękową. Ze wstępnych informacji wynika, że urządzenia działały.

  W wypadku zginął kierowca samochodu. Na szczęście nikt z pasażerów pociągu nie został poszkodowany.

  Pasażerowie kontynuowali podróż komunikacją zastępczą. Ruch pociągów został wstrzymany na trasie Szczecin Gumieńce – granica z Niemcami.

  W wyniku zdarzenia uszkodzony został szynobus.

  - Pasażerowie w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i możliwych opóźnieniach pociągów. Na miejscu wypadku działają służby techniczne. Szczegóły zdarzenia wyjaśni specjalna komisja - kończy Jakubowski.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kołbaskowo: Śmiertelny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Samochód stanął w płomieniach  ZOBACZ TEŻ: Wypadek na przejeździe kolejowym. Szynobus uderzył w turbinę wiatrową [zdjęcia]  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo