Od września kontynuować będą mogli naukę w pierwszej klasie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Ekonomicznego. Nowym kierunkiem, który wprowadzono po raz pierwszy we wrześniu ubr. jest Technikum Mechatroniczne.
W ramach soleckiego zespołu szkół działają także szkoły zasadnicze. W tym roku młodzież przyjmowana będzie do klasy wielozawodowej. W Solcu w "zawodówce" zdobyć można też zawód mechanika montera maszyn i urządzeń.
W kwietniu dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych planuje odwiedzić soleckie gimnazja i spotkać się z rodzicami uczniów. Przekazane zostaną wówczas wstępne informacje o naborze. Szczegółów dowiedzieć się będzie można w piątek 21 maja. Tego dnia odbędą się "Drzwi otwarte".
W Zespole Szkół Agro Ekonomicznych w Karolewie "Drzwi otwarte" także odbędą się w maju (w środę 12). Ta szkoła proponuje gimnazjalistom naukę w: Technikum Rolniczym, Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Ekonomicznym, Technikum Hodowli Koni oraz w dwóch zasadniczych szkołach zawodowych.
Solec: Gimnazjaliści mają wybór
(MS)

Zabytkowy budynek przy ul. 23 Stycznia to jeden z dwóch obiektów dydaktycznych soleckiego ZSOiZ.
Szkoły średnie w powiecie bydgoskim szykują się do "Drzwi otwartych".
Do pierwszych klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim przyjmowana jest co roku około 170 osobowa grupa młodzieży. Dyrekcja szkoły liczy, że w tym roku nabór także będzie udany. Dla gimnazjalistów przygotowano kilka kierunków kształcenie.