Sparta/Unifreeze liderem. W środę puchar z Wdą

ARTUR KLUSKIEWICZ
Dzięki wygranej nad Unią i zarazem porażce Cuiavii w Radziejowie, brodniczanie znów znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli.

UNIA GNIEWKOWO - SPARTA/UNIFREEZE 1:3 (1:1)

Bramki: Krystian Piechocki (4) Waldemar Szpręglewski (8), Grzegorz Bała (72), Mirosław Ratkowski (90).
SPARTA/UNIFREEZE: Jaworski Sosnowski (46. Pesta), Magalski, Lamka, Golovatenko Brzóska, Rupiński (71. R. Ehlert), Ratkowski Szpręglewski, Ciechowski, Bała.

Pierwsze fragmenty gry lepiej ułożyły się dla gospodarzy, którym praktycznie sprezentowano bramkę. Nieporozumienie między Łukaszem Jaworskim a Volodymyrem Golovatenką z zimną krwią wykorzystał Krystian Piechocki. Euforia unitów z prowadzenia trwała zaledwie kilkanaście minut centrę zamknął celną "główką" z prawej strony Waldemar Szpręglewski.

"Ratek"-show

Brodniczanie przejęli inicjatywę i mogli udokumentować przewagę jeszcze przed przerwą, jednak Łukasz Ciechowski wraz ze Szpręglewskim zmarnowali wyśmienite okazje. Także w drugiej połowie ich dominacja nie podlegała dyskusji. - Prowadziliśmy grę, a Unia nastawiła się na kontrataki z wykorzystaniem szybkiego Piechockiego - mówi Dariusz Kołacki, trener Sparty/Unifreeze.

Ważnym momentem spotkania było wprowadzenie Roberta Ehlerta. Minutę po wejściu na boisko wywalczył rzut wolny, po którym Mirosław Ratkowski zacentrował wprost na głowę Grzegorza Bały. Popularny "Bałer" uderzył precyzyjnie, nie dając szans Zbigniewowi Baranowskiemu.

Gdy unici w końcówce zaciekle dążyli do wyrównania, ochotę do gry gniewkowianom odebrał Ratkowski. Przejął piłkę w środku pola, zdecydował się na indywidualną akcję i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce Unii.

Zespół do Świecia, Bała do stolicy

Po 23. kolejkach Sparta/Unifreeze ponownie pierwsze miejsce w tabeli IV ligi. Stało się tak, gdyż Cuiavia poniosła niespodziewaną porażkę 2:4 ze Startem Radziejów. - Wstrzymajmy się jednak z gratulacjami za awans. Brakuje jeszcze nam punktu. Teraz możemy skupić się nad meczem pucharowym z Wdą - wyjawia Kołacki, którego drużyna będzie broniła w Świeciu jednobramkowej przewagi z pierwszego spotkania (2:1). Niestety, w rewanżu nie zagra Bała, strzelec obu bramek z meczu w Brodnicy. - Grzegorz wyjeżdża wraz z trenowaną drużyną z Górzna na Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska - przypomina trener.

W barwach Sparty/Unifreeze nie zobaczymy także kontuzjowanego Rafała Klonowskiego, a występ Sebastiana Brzóski stoi pod dużym znakiem zapytania z powodów służbowych.