Sprawny Miś 2019. Regulamin turnieju sportowego

m
Regulamin turnieju sportowego Sprawny Miś 2019.

Regulamin Turnieju Sportowego pod nazwą „Sprawny Miś” zwanego dalej Turniejem

Art.1 Informacje ogólne

1. Organizatorem Turnieju jest Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, 02-672 Warszawa, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego – Rejestru Przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000002408, o kapitale zakładowym 42 000 000,00 złotych oraz numerze identyfikacji podatkowej NIP 522-01-03-609.
2. Turniej organizowany jest lokalnie przez Oddział w Bydgoszczy, ul. Zamoyskiego 2, 85-063 Bydgoszcz.
3. Turniej ma charakter sprawnościowy.
4. Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady Turnieju. 5. Sędzią jest osoba posiadająca wiedzę o zasadach turnieju, sprawująca kontrole nad prawidłowym przebiegiem turnieju, przestrzeganiem jego zasad, przyznająca zdobyte punkty wyznaczona przez Organizatora. Art. 2 Warunki udziału w Turnieju

1. Turniej ma charakter zamknięty.
2. W Turnieju mogą brać udział szkoły z województwa kujawsko – pomorskiego. Drużyna szkolna musi składać się z uczniów klas I, II, III, IV i V szkół podstawowych. Liczba uczestników w każdym roczniku jest ograniczona.
3. W każdym roczniku udział może wziąć 10 osób – 5 chłopców i 5 dziewczynek (tzw. 1 skład).
4. W każdym roczniku dopuszcza się wytypowanie 4 osób tzw. rezerwowych – 2 chłopców i 2 dziewczynek. Udział rezerwowych w Turnieju jest dopuszczalna w razie wycofania się osoby z 1 składu lub w razie zaistnienia zdarzania z powodu którego w 1 składzie zaistnieje brak. W miejsce osoby z 1 składu wchodzi uczestnik tej samej płci.
5. Szkoły zgłaszają się do turnieju drogą mailowa na adres [email protected] lub telefonicznie pod numerem 697-770-341.

Art. 3 Zasady przeprowadzania Turnieju

1. Turniej polega na jak najszybszym ukończeniu każdej z konkurencji sprawnościowej.
2. Opiekunowie zawodników mogą przebywać z szkołą podczas konkurencji, instruować i pomagać swoim podopiecznym (np. wskazywać błędy do poprawienia). Nie mogą jednak wykonywać żadnych zadań wyznaczonych dla zawodników. Swoim zachowaniem nie mogą również utrudniać rozgrywania konkurencji.
3. Podczas zawodów, przy zmianach zawodników na linii start-meta, zawodnik wracający z trasy, przekazuje sprzęt z jednej strony, kolejny rozpoczyna bieg z drugiej strony "pachołka startowego".
4. Po każdej zakończonej konkurencji sprzęt musi znajdować się na swoim miejscu, tj. szarfa za ostatnim pachołkiem, wszystkie pachołki ustawione w pozycji pionowej, itp. Ewentualnych poprawek może dokonać wyłącznie ostatni ze startujących zawodników; może wybiec na trasę i np. postawić przewrócony pachołek i wrócić na linię mety.
5. UWAGA. Jedynie przewrócony płotek LA ustawiają sędziowie. Sędziowie korygują również przesunięcie sprzętu na trasie wyścigu, tj. jeśli zawodnik przewróci pachołek i postawi go pionowo, ale nie jest ustawiony w linii wyścigu, sędzia powinien przesunąć go na miejsce, nie przeszkadzając zawodnikowi w wykonywaniu zadań. Dodatkowo – w konkurencji nr 3 w klasach III – gdzie zawodnik musi przejść przez hula hop, przy materacu może stać opiekun szkoły. Jeśli zawodnik przechodzący przez hula hop strąci je z materaca, opiekun układa je z powrotem na materacu (w miejscu wygodnym dla kolejnego zawodnika, tj. początek materaca, środek lub koniec – ważne, żeby hula hop nie leżało żadną częścią na parkiecie).
6. W każdej konkurencji zawodnicy muszą wykonać wszystkie wyznaczone zadania. Ewentualne błędy można poprawić (może to zrobić zawodnik, który nie wykonał zadania lub kolejny startujący z danej szkoł).
7. UWAGA. O popełnionych błędach swoich zawodników powinni informować opiekunowie szkoły i w trakcie rywalizacji natychmiast instruować uczniów, kto i jak ma je poprawić.
8. Poprawianie błędów:
ZMIANY ZAWODNIKÓW – jeśli zawodnik źle przejmie piłkę/pałeczkę/woreczek z jednej strony i z tej samej wybiegnie – poprawić może to on sam – robiąc dodatkowe okrążenie przy którymś z pachołków na trasie. Jeśli nie poprawi tego zawodnik, który poprawił błąd – poprawek może dokonać któryś z kolejnych zawodników, poprzez dodatkowe okrążenie pachołka. PRZECHODZENIE PRZEZ HULA HOP – jeśli zawodnik nie przejdzie przez środek hula hop (konkurencja nr 3 klasy III), może to zrobić w drodze powrotnej. Jeśli nie poprawi błędu, któryś z kolejnych startujących, musi przejść przed hula hop dwa razy; w jedną i drugą stronę. (Podobnie jest z przechodzeniem przez szarfę) PRZEKŁADANIE KRĄŻKA – jeśli zawodnik nie wykona zadania, tj. nie przełoży krążka, któryś z kolejnych startujących musi to zadanie wykonać dwa razy. WORECZEK W RINGO – uznaje się za wykonane, jeśli woreczek przynajmniej jedną częścią jest styczny z ringo; jeśli nie jest – zawodnik, który nie wykona zadania, w drodze powrotnej musi je poprawić, tj. podnieść woreczek i dotknąć nim ringo. Jeśli tego nie zrobi, poprawki może dokonać któryś z kolejnych zawodników – wtedy wykonanie zadanie powinno wyglądać następująco: zawodnik biegnie wkłada woreczek do ringo (czyli poprawia błąd po poprzedniku); po czym wyjmuje go i wrzuca ponownie (czyli wykonuje swoje zadanie) i biegnie dalej. KONKURENCJE Z PIŁKĄ – jeśli piłka, którą zawodnik powinien umieścić w ringo, wypadnie, zawodnik wracając na trasie, musi wziąć piłkę, dotknąć nią do ringo i wtedy pobiec dalej. Jeśli tego nie zrobi – kolejny zawodnik może poprawić błąd postępując tak, jak z woreczkiem – (wykonuje dwa razy tą czynność). Przykład: w konkurencji nr 1 klas IV, z przekładaniem piłek. Jeśli piłka umieszczona w hula hop wypadnie z niego, zawodnik powinien ją włożyć z powrotem na miejsce. Jeśli tego nie zrobi – kolejny zawodnik, zanim zacznie przekładać piłki z jednego hula hop do 9. Decyzje sędziowskie Za nieprawidłowe wykonanie ćwiczenia zespół może być ukarany odjęciem punktów, jeśli zespół osiągnie korzyści z popełnionego błędu. W przypadku znaczących błędów sędziowie mogą podjąć decyzję o przesunięciu zespołu na kolejne miejsce w klasyfikacji danej konkurencji (zamiana miejsc). Ocena zdarzenia należy wyłącznie do sędziego głównego zawodów. Dopuszczalne jest zgłoszenie uwag do konkurencji u sędziego głównego, ale wyłącznie w sposób ustalony przez organizatora. Niedopuszczalne jest nagminne (umyślne) popełnianie błędów i ich poprawianie celem uzyskanie przewagi (np. wykonanie podwójnej liczby kozłów piłką tylko przez połowę zawodników, podczas gdy druga połowa zawodników wykona bieg z piłką po prostej). Takie działanie może spotkać się z odjęciem punktów, zmianą w klasyfikacji lub dyskwalifikacją w danej konkurencji.

Art. 4 Wyniki

1. Szkoły otrzymują kolejno: 10 punktów za pierwsze miejsce, 8 punktów za drugie miejsce, 6 punktów za trzecie miejsce, 4 punkty za czwarte i 2 punkty za piąte miejsce. 2. Przy ustalaniu wyników decydujące znaczenie ma kolejność na mecie – linię start-meta przekroczyć musi i sprzęt i zawodnik. 3. O końcowej kolejności szkół w turnieju decyduje suma punktów zdobytych w całych zawodach. 4. Jeśli dwie szkoły mają równą liczbę punktów, o ostatecznej kolejności decyduje dodatkowa konkurencja wylosowana z ostatniej startującej grupy, tj. klas piątych.

Art. 5 Nagrody

1. Szkoły z miejsc 1-3, otrzymują puchar.
2. Wszystkie szkoły biorące udział otrzymują: okolicznościowe koszulki (łączna wartość 4444,61 brutto), medale, dyplomy, słodycze i napoje (łączna wartość 3190,10 zł brutto) dla dzieci biorących udział w turnieju oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł , wypłacone do dnia 31.03.2019r. przelewem na konto podane przesz szkołę w specjalnym oświadczeniu..

"Studio Kadra" po meczu Polska - Słowacja (1:2)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie