Zamknij

Gazeta Pomorska

Sprawny Miś. Niezwykły turniej w Toruniu. Te trzy szkoły zasługiwały na awans! [ZDJĘCIA]

Tak wyrównanego turnieju już dawno nie było w toruńskim Sprawnym Misiu. W hali SP 5 rozegrano drugi półfinał tegorocznej edycji, trzy drużyny dzieliło

Sławomir Kowalski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/41] Następne

Tak wyrównanego turnieju już dawno nie było w toruńskim Sprawnym Misiu. W hali SP 5 rozegrano drugi półfinał tegorocznej edycji, trzy drużyny dzieliło zaledwie 11 punktów, a dwie najlepsze podzieliły się zwycięstwem.

Od początku trwała niezwykle wyrównana walka. Gospodarze stracili dystans w klasach I i II, ale potem ostro gonili rywali. Uczniowie wszystkich trzech szkół imponowali ambicję, sprawnością i umiejętnością pracy w zespole.

Ostatecznie dwie drużyny zakończyły zmagania z dorobkiem 63 pkt - reprezentacje SP 6 i SP 14. Zgodnie z regulaminem powinno dość do dogrywki o zwycięstwo, ale nie była potrzebna, bo taki wynik obu szkołom daje kwalifikację do finału miejskiego 12 marca w Arenie Toruń.

SP 5 ostatecznie finiszowała z 52 punktami. Także jest czego gratulować. Gdyby to było 2. miejsce, to "piątka" także byłaby z dużymi z szansami na finał.

W piątek ostatni turniej półfinałowy: w hali SP 18 zobaczymy jeszcze reprezentacje SP 8 i SP 32. Awansuje zwycięzca oraz druga szkoła, o ile zdobędzie 53 punkty. Taką granicę wyznaczyła bowiem w półfinale numer 1 SP 15.


Zdjęcia z półfinału numer 1 z udziałem SP 28, Sp 15 i SP znajdziecie TUTAJ

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy