Sprint pod górę zaliczony. Teraz czas na bieg dla WOŚP [zdjęcia]

(JK,DD)
"Bieg pod  Górę" w Dąbrówce Królewskiej ukończyło 79 zawodników i zawodniczek Bieg dla WOŚP w 2017 roku:
"Bieg pod Górę" w Dąbrówce Królewskiej ukończyło 79 zawodników i zawodniczek Bieg dla WOŚP w 2017 roku: Łukasz Szalkowski
79 osób ukończyło „Bieg pod górę”. Dziewięć razy więcej może wystartować w biegu charytatywnym dla WOŚP. Zapisy ruszyły.

Kameralną, a dzięki temu „swojską” imprezą był sobotni „Bieg pod górę” w Dąbrówce Królewskiej. Niezbyt długi, ale za to kończący się wzniesieniem, które potrafi dać w kość.

- Trasa była wymagająca, ale opinie na temat imprezy są pozytywne - mówi Renata Kurkus, specjalista ds. sportu i rekreacji Urzędu Gminy Gruta. Właśnie gmina była organizatorem tegorocznej, czwartej już edycji „Biegu pod górę”.

Dystans pokonało 79 osób
Niestety, w głównych klasyfikacjach na podium zabrakło mieszkańców Grudziądza i okolic.
Wśród panów zwyciężył Mariusz Pawłowski z Marzęcic, który trasę pokonał ze średnią prędkością 15,66 km na godzinę. Najszybszym z mieszkańców okolic Grudziądza był Maciej Górny reprezentujący barwy „Pacman Team” z Grupy, który był czwarty. Tuż za nim przybiegł Robert Litwiński z Grudziądza.

W klasyfikacji generalnej pierwsza piątka to: 1. Mariusz Pawłowski (Marzęcice), 2. Paweł Moskal (Kurzętnik), 3. Arkadiusz Piróg (Sztum), 4. Maciej Górny (Grupa), 5. Robert Litwiński (Grudziądz)

Wśród pań triumfowała Andżelika Dzięgiel z Torunia ze średnią prędkością na trasie wynoszącą 13,47 km na godzinę. A najszybszą reprezentantką Grudziądza była Grażyna Jaszczerska z Akademii Biegania, która na metę wbiegła jako czwarta.

Panie najszybsze na mecie: 1. Andżelika Dzięgiel (Toruń), 2. Joanna Deputat (Elbląg), 3. Joanna Bartkowska (Brzozówka),
4. Grażyna Jaszczerska (Grudziądz), 5. Teresa Kamińska (Miesiączkowo).

Od poniedziałku miłośnicy joggingu mogą zapisywać się na

bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

organizowany przez grudziądzką Akademię Biegania oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku. - Miejsc jest 700, ale ta liczba na pewno będzie szybko topniała, bo to jeden z naszych najpopularniejszych biegów. Jeśli będzie zainteresowanie, to limit zwiększymy - zapowiada Andrzej Dolewski z Akademii Biegania.

Bieg ten zaplanowano na 14 stycznia 2018 r. Informacji o zapisach szukać należy na www.akademia-biegania.pl