MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy życie seniora może być rockandrollowe? Twórcy Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy w Grudziądzu: - Tak! Niebawem rusza kolejny nabór

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
Twórcy Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy w Grudziądzu zachęcają seniorów do udziału w trzecim semestrze. Nabór rusza z początkiem lutego. Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Rotnicki (będzie tworzył Międzypokoleniową Grupę Teatralną), wiceprezydent Szymon Gurbin, prof. Aleksander Goch wykładowca, Daria Boguszyńska, koordynatorka MCW
Twórcy Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy w Grudziądzu zachęcają seniorów do udziału w trzecim semestrze. Nabór rusza z początkiem lutego. Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Rotnicki (będzie tworzył Międzypokoleniową Grupę Teatralną), wiceprezydent Szymon Gurbin, prof. Aleksander Goch wykładowca, Daria Boguszyńska, koordynatorka MCW Aleksandra Pasis
- Chcemy by nasi seniorzy wiedzieli, że ten etap w ich życiu nie oznacza pauzy, spowolnienia a wręcz przeciwnie może być dla nich świetną przygodą, wyzwaniem intelektualnym ale też czasem na poznawanie nowych ludzi, miejsc - wiceprezydent Szymon Gurbin zachęca do zapisów na kolejny semestr do Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy w Grudziądzu. Rekrutacja ruszy 5 lutego. Jaką przygotowano ofertę i nowości?

- To co robimy odpowiada oczekiwaniom i potrzebom grudziądzkich seniorów. Chcemy aby potrafili bardzo aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, a nie byli tylko biernymi obserwatorami - dodaje wiceprezydent Grudziądza Szymon Gurbin.

Rekrutację na nowy semestr zaplanowano na poniedziałek, 5 lutego. Początek o godz. 10 w Marinie. Tutaj z zainteresowanymi spotka się Daria Boguszyńska, koordynatorka Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy w Grudziądzu, która przedstawi szczegółowo ofertę, miejsca spotkań i godziny. Na co mogą liczyć seniorzy? Będą nadal kontynuowane zajęcia wykładowe z zakresu m.in.

  • akademii zdrowia,
  • wiedzy obywatelskiej
  • ekologii

Także ruchowe: aerobik, joga, fitness. Oferta też będzie obejmowała nadal zajęcia muzyczne, plastyczne. W nowym semstrze, który rozpocznie się 12 marca spotkania nie tylko będą odbywały się w Marinie, ale także w jednej z grudziądzkich siłowni, sali gimnastycznej przy ul. Włodka czy bibliotece.

Seniorzy i młodzież stworzą Międzypokoleniową Grupę Teatralną

Jakie nowości? - Chcemy zaproponować gry planszowe, szachy a także planujemy stworzyć międzypokoleniową grupę teatralną, do której będzie także prowadzona osobna rekrutacja - wylicza Daria Boguszyńska. - Także będzie więcej grup języka angielskiego, gdyż w poprzednim semestrze zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Jeśli chodzi o międzypokoleniową grupę teatralną to poprowadzić ma ją Krzysztof Rotnicki, reżyser teatralny, który bardzo entuzjastycznie podchodzi do tego projektu: - Jest szansa by w Grudziądzu powstał teatr amatorski. Nowością ma być to że będzie to międzypokoleniowa grupa stworzona z młodzieży szkolnej i seniorów. Jak to wyjdzie, zobaczymy ale myślę że jest to możliwe. Zaczniemy próby w marcu, a premierę ogłosimy w grudniu gdy skończą się dwa semestry.

Chętni do spróbowania swoich sił na deskach teatru pojawić się powinni 7 lutego na godz. 16 w klubie Akcent gdzie odbędzie się nabór.

Chłonęli wiedzę i ją wykorzystali by być zdrowym

Profesor Aleksander Goch, kardiolog i wykładowca w MCW dzieli się swoimi spostrzeżeniami po dwóch semestrach: - Tworząc Centrum zastanawialiśmy się jaki będzie odbiór? Efekt nas samych zadziwił. Jeśli chodzi o blok, za który odpowiadam czyli akademię zdrowia to muszę przyznać, że osoby które nie są związane na co dzień z medycyną nie tylko wiedzę przekazaną podczas wykładów wchłonęły, ale też ją wykorzystały nie tylko dla siebie lecz dzieląc się też nią z rodziną, najbliższymi. Co najważniejsze spożytkowały ją nie tylko w zakresie przyjmowania leków, ale przede wszystkim prewencji czyli zapobiegania chorobom. To ogromny sukces. O to nam chodziło.

A seniorzy zdobywali wiedzę dotyczącą m.in. chorób układu sercowo-naczyniowego, chorób związanych z cukrzycą, chorób reumatologicznych, gastroenterologicznych i pulmonologicznych.

Przypomnijmy. Nabór na trzeci, letni semestr Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy:

  • 5 i 6 lutego w godz. 10 -15 w Marinie,
  • a 7 lutego w godz. 10-14 w Marinie.

Udział jest bezpłatny. A projekt kierowany do seniorów 60 "plus" z terenu Grudziądza. Szczegółowe informacje można też uzyskać pod numerem tel. 697-701-048

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska