Stalex Liga. Unisław Team zatrzymał faworyta z Torunia

Snajper Euro-Drobiu Michał Suchocki kontra Krystian Belzyt (z prawej). Tym razem do siatki trafił tylko ten drugi zapewniając wygraną Unisław Team 1:0 Sławomir Wojciechowski
Nowy rok w Stalex Lidze w Świeciu zaczął się od niespodzianek. W sobotę porażek doznali Euro-Drób Toruń i SPX FT MDD Bydgoszcz, czyli lider i wicelider extraligi.
Stalex Liga w ŚwieciuDziś rozegrano 6 meczów

Stalex Liga w Świeciu (3 stycznia)

Wczoraj rozegrano pięć meczów w extralidze. Nieudanie 2015 rok zaczął Euro-Drób Toruń, który niespodziewanie przegrał z Unisław Team PBDI 0:1. Podopieczni Jerzego Siemienieckiego jako pierwsi w tym sezonie znaleźli sposób na mistrza. Sukces przyniosły dobra gra w obronie, świetna dyspozycja bramkarza Bartosza Piotrowskiego oraz gra z kontry. Decydującą akcję unisławianie przeprowadzili w 28. min. Główną rolę odegrał w niej Mateusz Komur, a sfinalizował golem kapitan zespołu Krystian Belzyt. Euro-Drób miał swoje szanse na wyrównanie, ale Michał Suchocki nie zdołał pokonać Piotrowskiego. Raz trafił w słupek. Piłkarze z Unisławia też mogli dobić rywali, gdy ci grali z "lotnym bramkarzem". Jednak Jakub Hapka z własnej połowy trafił w słupek.
Niespodziankę sprawiła też WSD/Twoja Szkoła Grudziądz, która zwyciężyła wicelidera SPX FT MDD Bydgoszcz 5:4. O jej sukcesie zdecydowała głównie dobra gra do przerwy. Grudziądzanie po 20 minutach prowadzili 3:0. W 2. części bydgoszczanie trzy razy łapali kontakt, lecz na wyrównanie Michał Majka (zdobył 4 bramki) i jego koledzy im nie pozwolili. Czwarty gol dla SPX padł na 9 sekund przed końcową syreną.
Dużo emocji, fauli i kartek było w derbach Świecia, w których Raf-Mix/Stalwit pokonał Grestę 4:3. Pierwsze 25 minut zapowiadało, że Raf-Mix wygra pewnie (prowadził 3:0). Jednak Gresta walczyła do końca. Zdołała złapać kontakt, ale potem szybko straciła gola na 2:4. W końcówce czerwoną kartkę (za drugą żółtą) otrzymał Marcin Wanat. Gresta grając w przewadze jednego zawodnika zdołała zmniejszyć rozmiary porażki. Na wyrównanie zabrakło jej czasu.
W innych meczach extraligi pewnie wygrywali Wojownik Wabcz i Bora Bora Cars. Warto odnotować powrót do Stalex Ligi Wojciecha Ernesta, który pierwszy raz w ósmym sezonie pojawił się w barwach Wojownika.

Wyniki extraligi: BS Skoda Auto Grudziądz - Wojownik Wabcz 3:8 (1:3) - Rybiński 1, Żyżyński 1, Chojnowski 1 (BS), Michalak 3, Filarski 2, Adamka 1, Ernest 1, Więdłocha 1 (W).

Geotermia Grudziądz - Bora Bora Cars 3:15 (1:8) - Przybyłek 1, Krohn 1, Guttman 1 (G), W. Konwiński 3, Ejankowski 3, Kanik 3, Nawrot 3, Zużydło 2, M. Konwiński 1 (BBC).

Euro-Drób Toruń - Unisław Team PBDI 0:1 (0:0) - Belzyt 1.

Raf-Mix/Stalwit Kamnel Świecie - Hurtownia Budowlana Gresta 4:3 (2:0) - Papierowski 2, Wanat 1, Kolmajer 1 (RF), Mik 1, Żochowski 1, Lonser 1 (G).

SPX FT MDD Bydgoszcz - WSD/Twoja Szkoła Grudziądz 4:5 (0:3) - Paczkowski 3, Wasiak 1 (SPX), Majka 4, Piskorski 1 (WSD).

Skuteczny finisz Pomorskiej.pl

W sobotę rozegrano także mecz na szczycie w grupie "A" II ligi. Gazeta Pomorska.pl wygrała z Akropol/Coffein 4:2. Do 31. minuty zanosiło się na pierwszą porażkę zespołu grającego pod naszą banderą. Akropol bowiem po dwóch trafieniach Jacka Jaśniewskiego prowadził 2:0. Jednak ostatnie minuty należały do bydgoszczan. Nadzieję przywrócił im gol Ireneusza Szczęsnego. Potem do remisu doprowadził Tomasz Wolski, a autorami dwóch decydujących ciosów byli Tomasz Rogóż i Szczęsny. Pomorska.pl jest coraz bliżej zapewnienia sobie w przyszłym sezonie gry w extralidze (awansują do niej mistrzowie dwóch grup II ligi).

Wyniki II ligi "A": Akropol/Coffein - Pomorska.pl 2:4 (1:0) - Jaśniewski 2 (A), Szczęsny 2, Wolski 1, Rogóż 1 (GP).

1. Gazeta Pomorska.pl 4 10 23-12
2. Akropol/Coffein Team 3 6 12-12
3. Chełmża Futsal Team 3 5 12-9
4. POL-HEM 3 3 13-12
5. KP/Ikar Jeżewo 2 1 12-13
6. ZSM Menedżer 3 0 7-21

Kolejne spotkania zaplanowano dzisiaj. W hali widowiskowo-sportowej w Świeciu granie rozpocznie się o godz. 11.30 (5 meczów). Dwa spotkania Stalex Ligi odbędą się również w hali sportowej w Jeżewie (godz. 11).