Start/Eco-Pol Pruszcz Pomorski wygrał w Bydgoszczy

(SŁAW)
W hicie inauguracyjnej kolejki V ligi Start/Eco-Pol Pruszcz pokonał bydgoską Polonię.

POLONIA BYDGOSZCZ - START/ECO-POL 2:3 (0:2)

Bramki: Gabruś (50.-karny), Janka (62.) oraz Środa 2 (39.,75.), Bogdziński (17.)
START: G. Kolmajer - Dahlke, Nowakowski, Wysocki, K. Kolmajer - Bogdzinski, Dec (77. Pyda), Środa, Bzdawka (65. Nowacki)- Diane (60. Kolmajer), Podolski (82. Krajniak)

W 1. połowie niespodziewanie dominował Start, który strzelił dwa gole. W 17. min. indywidualną akcję celnym strzałem w długi róg zakończył Krzysztof Bogdziński. Na 2:0 w 39. min. z rzutu wolnego podwyższył Jakub Środa.

- W 1. części świetnie zagraliśmy taktycznie - uważa trener Startu/Eco-Pol Janusz Musiał. - Niestety, po przerwie Polonia nas przycisnęła i zaczęliśmy popełniać proste błędy. Bydgoszczanie szybko odrobili straty. Dopiero po zmianach jakoś udało się poprawić grę w defensywie.

W 75. min. w zamieszaniu na polu karnym Kuba Środa strzelił trzeciego gola. Potem kropkę nad "i“ mógł postawić Adrian Nowacki, ale nie wykorzystał superokazji. Ogólnie cieszy wygrana. Bardzo dobrze spisali się trzej pozyskani przez Start latem zawodnicy. Grzegorz Kolmajer kilka razy uchronił swój zespół od straty gola, a Bogdziński i Środa wpisali się na listę strzelców.